Авторизація

 

Про проект

Українська асоціація районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку реалізує проект  «Добре врядування для розбудови потенціалу громади»,  в рамках проекту Програми ООН із відновлення та розбудови миру «Ефективне врядування та залучення громадян для покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході Україні» за підтримки Уряду Королівства Данії, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).

Передумови проекту

Недостатня та неактуалізована компетенція представників органів місцевого самоврядування у постраждалих від конфлікту регіонах спричинили ряд проблем, що стали перепонами для реформи місцевого самоврядування та формування ефективної територіальної влади і фінансової децентралізації. Одним із важливих факторів успішності всіх змін в контексті реформ, є налагодження комунікації між громадянами та органами місцевого самоврядування. Тому, тільки охопивши ці три компоненти, в результаті матимемо спроможну громаду.

Мета:

  • сприяти зміцненню інституційної спроможності місцевої влади та громад, у т.ч. підтримати  процес об`єднання громад у цільових регіонах;

  • сприяти відкритості влади, розвитку та зміцнення механізмів інформування громадян, зміцнення механізмів інформування громадян і зворотного зв`язку, налагодження зворотнього зв’язку органів місцевого самоврядування із громадськістю;

  • нарощування потенціалу регіональних і місцевих органів влади у постраждалих від конфлікту районах у процесі адміністративної та фінансової децентралізації.

Цільова аудиторія

Проект реалізується у 20 громадах Донецької та Луганської областей.

Донецька область: Ясинуватський район – Очеретинська селищна рада; Мар’їнський район – Красногорівська міська рада, Мар`їнська міська рада, Курахівська міська рада; Волноваський район: Хлібодарівська сільська рада, Ольгінська селищна рада, Волноваська міська рада; Бахмутський район – Сіверська міська рада, Соледарська міська рада, Торецька міська рада.

Луганська область: Новоайдарський район – Новоайдарська селищна рада, Щастинська міська рада; Попаснянський район – Попаснянська міська рада, Золотівська міська рада, Гірська міська рада; Біловодський район – Біловодська селищна рада; Станично-Луганський район – Станично-Луганська селищна рада, Широківська сільська рада, Красноталівська сільська рада;  Кремінський район – Красноріченська  селищна рада.

Очікувані результати

Підвищення обізнаності у сфері фахових компетенцій представників органів місцевого самоврядування цільових громад:

  • зміцнення інституційної спроможності громад;
  • розробка нормативів витрат на різні види послуг та впровадження програми здійснення системного менеджменту бюджетного процесу у 4-х пілотних громадах;
  • розробка механізмів залучення громадськості до прийняття рішень на місцевому рівні  та впровадження громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування у 6 цільових громадах.

Експертна та комунікаційна діяльність передбачена проектом буде надаватися Ресурсним центром  зі сталого місцевого розвитку УАРОР. У тому числі поширення напрацювань проекту через Веб-портал Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації