Авторизація

Новини

470c281d2aba373a753a77222f11d94a_350_233_f.jpg

4 вересня Верховна Рада прийняла законопроект№ 3008 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

За це проголосували 227 народних депутатів. 

Законопроектом пропонується позбавити органи місцевого самоврядування обласного рівня повноважень щодо об’єднання територіальних громад базового рівня, а також повноважень призначати дату перших місцевих виборів в об’єднаних громадах.

Проект закону визначає, що у разі прийняття місцевими радами рішення про створення об'єднаної територіальної громади, а також підтримання такого об'єднання на місцевому референдумі, сільські, селищні, міські голови звертаються до обласної державної адміністрації задля перевірки такого рішення вимогам Конституції та чинного законодавства.

У свою чергу обласна державна адміністрація має надати висновок щодо законності рішення про добровільне об'єднання територіальних громад та звернутися до ЦВК для призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови у таких громадах.

Також законопроектом пропонується повернути положення щодо фінансової підтримки державою добровільного об’єднання громад за умови відповідності меж цих громад вимогам Перспективного плану, яке було технічно випущено під час техніко-юридичного опрацювання остаточної редакції Закону України «Про добровільне об’єднання громад».

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Раніше заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода зазначав, що «цих змін чекає 105 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 504 сільські, селищні, міські ради». 

Крім цих громад, перші місцеві вибори пройдуть в 74 об’єднаних громад (рішенням ЦВК від 28.08.2015).

04.09.2015

За матеріалами Веб-сайта Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Прийнятий Закон спрощує процедуру добровільного об'єднання громад з метою узгодження у часі процедур Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» з виборчим процесом на чергових місцевих виборах, щоб перші вибори до органів місцевого самоврядування об'єднаних громад відбулися 25 жовтня. У розробці цього проекту Закону приймали участь зокрема і експерти Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку Української асоцації районних та обласних рад.

Ресурсний центр зі сталого мсцевого розвитку Української асоціації районних та обласних рад вітає прийняте Верховною Радою України рішення, яке дозволить громадам рухатися далі.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації