Авторизація

Новини

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов вважає, що тільки після утворення спроможних об’єднаних громад, буде зрозуміло, де доцільно прокласти межі нових районів і розмістити відповідні адміністративні центри.

Під час дискусії щодо об’єднання територіальних громад, яка сьогодні відбулася в Харкові, Сергій Чернов повідомив, що в перспективний план об’єднання громад області будуть вноситися корективи з урахуванням ініціативи з місць. «В серпні відбудеться сесія обласної ради. Я чекаю ініціатив від громад щодо об’єднання і на їх основі запропоную депутатам зміни до перспективного плану», - сказав він.

«Моя особиста точка зору. Я б не об’єднував громади одночасно з реформою адміністративно-територіального устрою. Потрібно відпрацювати перспективний план по об’єднанню територіальних громад в області, з урахуванням всіх пропозицій та ініціатив з місць. А вже на другому етапі стало б зрозуміло, скільки районів потрібно зробити в області і де мають бути розташовані їх центри. В області є Коломацький район, де населення 7 тисяч, і Харківський з населення 180 тисяч. Безумовно, такі дрібні райони мають бути громадами, а у таких великих громад буде декілька. Коли громади в невеликих розташованих поруч районах об’єднаються в одну чи дві, стане зрозуміло, де проходитимуть межі, а де буде знаходитися адміністративний центр району, в якому працюватиме районна рада та її виконком. Це буде ефективний субрегіональний рівень місцевого самоврядування, здатний забезпечувати надання послуг для новоутворених громад», - вважає Сергій Чернов.

29 липня 2015

За матеріалами Веб-сайта Харківської обласної ради

 

 

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації