Авторизація

Новини

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман не виключає можливості проведення позачергових місцевих виборів після завершення перехідного періоду, необхідного для приведення законодавчої бази у відповідність до нової Конституції.

Відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу у четвер, В.Гройсман висловив думку, що зараз «можливо було б провести місцеві вибори, які передбачені Конституцією, далі упродовж двох років передбачити перехідний період і внести зміни до законодавства». При цьому він нагадав, що треба змінити більш ніж 500 законів і підзаконних актів.

По завершенні перехідного періоду, сказав керівник Парламенту, можна було б провести ще одні - позачергові - місцеві вибори на основі оновленого законодавства.

На думку В.Гройсмана, такий алгоритм міг би сприяти підвищенню відповідальності представників місцевої влади, оскільки вони прагнутимуть, аби їх знову переобрали. Це позитивно вплине на якість влади і її відповідальність, вважає він.

Керівник Парламенту також зауважив, що упродовж перехідного періоду відбуватиметься процес посилення громад. «Є абсолютно логічним, щоб люди обирали нову місцеву владу під нові повноваження з високим рівнем відповідальності», - сказав він.

***

 

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації