Авторизація

Новини

3777_medium.jpg?1432720914

Дніпропетровська область першою в Україні отримала Перспективний план формування територій громад. Таке рішення 27 травня ухвалили депутати обласної ради. Згідно плану у 22 районах Дніпропетровщини замість 348 громад буде створено 89 нових об'єднаних територій, які почнуть самостійно управляти своїми фінансами.

Громади об'єднаються для розвитку. Гроші з загальнодержавного, обласного, районного рівня будуть перенаправлені на рівень територіальної громади, власне, туди, де і живуть люди. На території цих громад залишатимуться нові податки, зокрема, вся орендна плата за землю, весь акцизний збір від продажу підакцизних товарів та податок на нерухомість. Крім того, об’єднавшись, громади зможуть розраховувати на додаткові кошти з Державного фонду регіонального розвитку на покращення інфраструктури. Інтереси окремо взятої громади представлятиме староста, якого обиратимуть жителі громади.

«Перспективний план – це думка громад. Усі території активно включилися в роботу і внесли свої правки до проекту Перспективного плану, який був затверджений облрадою на попередній сесії. Ми єдині в Україні, хто використав такий підхід – громади отримали майже місяць на обговорення. Підкреслю, що Перспективний план – це лише концепція, яка може змінюватися. Рішення про об'єднання громад приймають місцеві ради, а вже потім їх затверджуватиме облрада. Ми хочемо сформувати самодостатні територіальні громади і поліпшити якість адміністративних послуг для населення. При цьому, новостворені громади повинні навчитися самостійно керувати своїми фінансами, враховуючи інтереси місцевих жителів, а не чекати вказівок зверху. Нові податки, які будуть залишатися на місцях, це дозволять», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

Для проведення об’єднання громад обласна рада запросила кращих експертів із Польщі, які допоможуть зробити об’єднання «під ключ». З 8 по 12 червня представники органів місцевого самоврядування Дніпропетровщини, які задіяні в роботу по впровадженню реформ, пройдуть стажування у регіоні Нижня Сілезія (Польща), щоб ознайомитися з місцевим досвідом і втілити його в регіоні.

За матеріалами Веб-сайта Дніпропетровської обласної ради 

У Мінрегіоні України вітають рішення депутатів Дніпропетровської обласної ради.

«Це хороший взірець злагодженої роботи органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і громад над перспективою розвитку кожного населеного пункту області і регіону в цілому. Очікуємо, що інші області не забаряться з прийняттям рішень. І так само, як сьогодні у кожного населеного пункту запитували, як вони бачать створення спроможної територіальної громади, так само і надалі лише самі громади вирішуватимуть, чи рухатися їм цим шляхом розвитку», - сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.

За матеріалами Веб-сайта Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

28 травня 2015 року ще дві області схвалили проекти Перспективного плану формування спроможних громад.  Житомирська та Хмельницька обласні ради більшістю голосів проголосували за схвалення таких документів.

Перспективний план формування спроможних громад Житомирської області  передбачає створення в області 48 спроможних громад:

  • по 4 об’єднані громади в Житомирському, Попільнянському, Чуднівському та Черняхівському районах;
  • по 3 – Баранівському, Володарсько-Волинському, Коростенському та Малинському;
  • по 2 – Ємільчинському, Новоград-Волинському, Овруцькому, Радомишльському та Романівському.

В інших територіях області буде організовано по одній самодостатній громаді в межах існуючих районів і міст обласного значення. За це проголосували 66 депутатів.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Машковський подякував депутатам за прийняте рішення, наголосивши, що цей документ є поштовхом до розвитку кожної території.

«Ми зробили сміливий державницький крок і можемо сміливо дивитися у вічі нашим нащадкам», - сказав Сергій Машковський.

Перспективний план формування спроможних громад Хмельницької області передбачає утворити 54 спроможних об’єднаних територіальних громади, у тому числі – 13 міських, які об’єднують території міст та прилеглих до міст сільських рад, та 41 селищну та сільську об’єднану громаду.

У межах Новоушицького, Старосинявського та Ярмолинецького районів запропоновано утворити по одній об’єднаній територіальній громаді. З метою забезпечення доступності отримання населенням адміністративних та соціальних послуг, враховуючи існуючі трудові потоки і працевлаштування громадян, навчання дітей у закладах освіти, транспортне сполучення, побажання та наміри сільських громад передбачено зміну меж таких районів: Волочиського, Деражнянського, Дунаєвецького, Ізяславського, Полонського, Славутського, Старокостянтинівського, Теофіпольського, Чемеровецького, Хмельницького, Шепетівського та Ярмолинецького, від яких відійдуть, або до яких приєднаються території сільських рад інших районів.

Наступний крок – схвалення цих документів Кабінетом Міністрів України.

Раніше В’ячеслав Негода,заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства заявив, що Перспективний план формування спроможних громад не є фактом об’єднання громад, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області.

За матеріалами Веб-сайта Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Під час обговорення проекту перспективного плану Житомирської області виступив присутній у залі народний депутат України Вадим Кривенко: «Я абсолютно розумію ваші застереження. Те ж саме було і в нас, коли ми в Верховній Раді приймали цей закон («Про добровільне об’єднання територіальних громад»). Теж все було не до кінця зрозуміло. Теж було багато питань. Але ми зрозуміли одне: для того, щоб пройти довгий шлях, треба зробити перший крок. Якщо цього кроку не робити, пояснювати це незрозумілістю, обставинами, фінансовими питаннями, цей крок не буде зроблений ніколи». Детальніше про розгляд цього питання за посиланням.

До конструктивної позиції та схвалення перспективного плану Хмельницької області закликали депутатів обласної ради голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний та голова обласної ради Іван Гончар. «Питання адміністративно-територіальної реформи не те що назріло, а перезріло. Разом з тим, насправді залишається ще чимало прогалин та проблем. Проте, дорога ніколи не здолається, якщо по ній не почати йти. Процес зрушив з місця, прийнято перші закони, які, на жаль, не дають відповідей на багато запитань. Разом з тим, в основу реформи покладено важливий демократичний принцип – принцип добровільності. Хоча блискавичність у цьому питанні нам не потрібна», - зазначив Іван Гончар.  Детальніше про розгляд цього питання за посиланням.

Нагадаємо, що положення Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" стосовно затвердження рішень місцевих рад про об'єднання громад  обласними радами було внесено до цього Закону за пропозицією Української асоціації районних та обласних рад.  

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації