Авторизація

Запитання / Відповіді

  • Навіщо створено Ресурсний центр сталого місцевого розвитку (РЦ СМР) і як він працює?

    Ресурсний центр сталого місцевого розвитку (РЦ СМР) створений при Асоціації районних та обласних рад (УАРОР) для того, щоб надавати експертну та методологічну підтримку із питань сталого місцевого розвитку, та зокрема, розвитку громад, практикам: активістам, громадським об*єднанням, ресурсним центрам громад, органами влади та самоврядування тощо.

    Команда РЦ складається з його керівника, юриста та ІТ спеціаліста. За потреби, до роботи також підключаються інші працівники Асоціації.

    Крім офісу (за адресою вул.Артема 73, 11 поверх, 04053 Київ), діяльність ресурсного центру розгортається в інтернет просторі, на його веб порталі http://www.rozvytok.in.ua/. Портал створений з метою представлення інформації та знань зі сталого місцевого розвитку, а також обміну досвідом між практиками.

    На початковому етапі діяльності Ресурсний центр підтримується проектом ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», але передбачається, що в подальшому він утримуватиметься коштом УАРОР, при якій він створений.

  • Що являє собою веб портал Ресурсного центру і що може запропонувати користувачам:

    Портал є багатофункціональним, але простим в користуванні. Він являє собою та містить наступні основні розділи:

    • Джерело інформації: портал оперативно постачає інформацію про новини в сфері сталого місцевого розвитку, а також публікує кращі світові та українські практики. Містить інформацію про донорів та бізнес структури як потенційних партнерів для громад, а також оголошення про діючі конкурси та гранти.
    • Бібліотека знань та досвіду: до Вашої уваги підбірка законодавства та публікацій на тему місцевого самоврядування, розвитку громад тощо. Бібліотека постійно поповнюється, Ваші публікації вітаються!
    • Консультативна допомога: на порталі можна отримади консультативну та експертну допомогу із питань сталого місцевого розвитку та залучення громад. Мережа експертів відреагує на Ваше запитання у форумі. Ви також можете надіслати запитання на скиньку РЦ «Задати запитання» та отримати відповідь електронною поштою.
    • Спільнота практиків: на порталі реєструються та обмінюються досвідом практики місцевого розвитку із різних секторів та установ усіх регіонів України. Ви хотіли б поділитись результатами проекту та рецептом успіху? Вам цікаво дізнатись, що відбувається в сусідньому регіоні / районі та перейняти передовий досвід? Ви зіткнулись із певною проблемою і потребуєте поради не теоретика, а практика, який вже пройшов цей шлях? Спільнота практиків створена саме для цього!
    • Законодавчі ініціативи: як часто ми чуємо про те, що певні потреби або реалії місцевого розвитку не враховуються у законодавстві, і одне речення в законі чи постанові мого б кардинально змінити ситуацію на краще. Шановні практики місцевого розвитку, тепер Ви маєте можливість бути почутими та повпливати на цей процес! На порталі створено розділ «Законодавство», де Ви маєте можливість висловити свою думку про актуальні законопроекти або надати пропозиції щодо нових законодавчних актів. Їх опрацює та узагальнить наш юрист та передасть до Асоціації районних та обласних рад, при якій створено Ресурсний центр. Асоціація ж має повноваження та ентузіазм просувати оптимальні пропозиції для місцевого самоврядування та розвитку.
  • Хто такі «практики місцевого розвитку»? Хто може реєструватись на порталі та долучатись до спільноти практиків?

    Процес сталого місцевого розвитку – багатовимірний, і охоплює чи не всі сфери та рівні врядування, а також самих мешканців. Приміром, у випадку впровадження проекту МРГ, до процесу були залучені місцеві активісти, апарат сільрад та сільські голови, координатори районний реурсних центрів громад, а також інші працівники та керівництво райдержадміністрацій та райрад, координатори від облдержадміністрацій та облрад, а також керівники цих установ. На національному рівні проект має координаційну раду, до якої входять представники Міністерств, парламентських комітетів ті відповідного управління Секретаріату Кабінету міністрів України. В рамках проекту та поза його межами усі вони – партнери у процесі сталого міцевого розвитку із залученням громад, тобто практики місцевого розвитку. На порталі вони можуть зареєструватись як установа (ресурсний центр, орган влади / самоврядування), так і як індивідуальний експерт-практик.

    Процеси місцевого розвитку, партнерства влади й громад, а також перші результати такого партнерства – в центрі уваги місцевих, регіональних та окремих національних ЗМІ. Тож на цьому порталі журналісти також знайдуть чимало цікавих історій «із перших вуст».

    Проект МРГ об*єднав навколо своєї діяльності мережу із понад 20 вищих навчальних закладів з різних регіонів України (група у Фейсбук: http://www.facebook.com/groups/389955517766641/). Науковці зацікавились підходом «розвиток, орієнтований на громаду» та активно впроваджують у навчальні програми та досліджують його теоретичні і практичні аспекти цього масштабного досвіду із розвитку громад. Передбачається, що вони також будуть активними користувачами порталу та учасниками дискусій.

  • Чим може бути корисний веб портал для районних ресурсних центрів?

    • Портал РЦ СМР надає можливість оперативно дізнатись про грантові програми та конкурси, у яких може взяти участь РРЦГ, місцеві громади, а також про можливості для навчання та підвищення кваліфікації працівників РДА / РР та активістів ОГ.
    • Cторінка РРЦГ на порталі надає можливість представити інформацію про результати діяльності самого ресурсного центру та місцевих громад.
    • Активна діяльність координатора РРЦГ на порталі формує його/її імідж як професіонала у даній галузі, а також позитивно характеризує ресурсний центр та установу, при якій його створено. У свою чергу, це також може сприяти отриманню донорської підтримки для ініціатив РРЦГ / громад.
  • Чим може бути корисний портал для організацій громад (ОГ)?

    • Портал є джерелом актуальноії інформації у сфері місцевого розвитку, що надає можливість оперативно дізнатись про грантові програми та конкурси, у яких може взяти участь ОГ, а також про можливості для навчання та підвищення кваліфікації активістів ОГ;
    • Громада може створити на порталі свою сторінку і представити на ній досвід та результати роботи. Ця сторінка може стати “візитною карткою” при поданні заявок на гранти до інших організацій;
    • На порталі ОГ має можливості зав*язати контакти з іншими організаціями та експертами для безпосереднього обміну досвідом;
    • ОГ має можливість отримати консультацію експерта безпосередньо на порталі (опція “Задати запитання експерту”), а також обговорити проблемні питання із колегами (“Форум”).
  • Чим портал може бути цікавим / корисним для керівників обласних / районних органів влади та органів місцевого самоврядування

    • Портал є джерелом актуальноіі інформаціі про події у сфері місцевого розвитку в області / районі та за їх межами;
    • Портал містить історії успіху, які можуть стати прикладом ініціатив для впровадження в регіоні / районі;
    • Портал дає можливість вертикальної комунікації між експертами, фахівцями та “практиками” місцевого розвитку (держслужбовцями, посадовими особами органів місцевого самоврядування, депутатами різних рівнів), що сприяє професійному зростанню держслужбовців та мотивує їх до більшої ефективності та креативного підходу до роботи. Їх активність сприяє створенню позитивного іміджу відповідної установи як серед користувачів порталу, так і широкої громадськості.
  • Чим портал може бути цікавим / корисним для службовців відповідних Міністерств, відомств, Секретаріатів Комітетів Верховної Ради та інших установ національного рівня?

    • Портал є джерелом актуальноіі інформації у сфері місцевого розвитку, що надає можливість оперативно дізнатись про відповідні ініціативи, що впроваджуються у різних регіонах України;
    • Портал надає доступ до мережі районних ресурсних центрів громад, створених при РДА та РР для організації співпраці “влада-громада”, спільного прийняття рішень, спів-фінансування та спільного виконання проектів;
    • На порталі можна ознайомитись із кращими практиками з розвитку громад та впровадження інфраструктурних проектів за різними напрямками;
    • Портал надає доступ до мережі експертів на практиків у сфері місцевого розвитку, яких можна залучити для розробки законодавчих та регуляторних актів, стратегій тощо.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації