Авторизація

Забезпечення фінансової підтримки об’єкту

Для забезпечення фінансової підтримки об’єкту в період його експлуатації (по завершенню РБР) ОГ повинна знайти відповідні джерела фінансування. Над цим вона має думати ще на етапі планування, щоб не виникла ситуація, коли новостворений чи відновлений об’єкт не має необхідних фінансових ресурсів для його подальшої підтримки.

Фінансові ресурси потрібні для:

•Забезпечення опалення, освітлення, водопостачання, каналізування об’єкту, засобів зв’язку та ін.. – для оплати поточних рахунків

•Утримання основного персоналу закладу/об’єкту

• Оплати послуг технічного персоналу або послуг організації, що виконує технічне обслуговування об’єкту

• Проведення робіт з поточного ремонту (оплати робіт поза обсягів, передбачених договором на обслуговування; матеріалів та приладів, які були використані під час ремонту)

•Проведення робіт з капітального ремонту та ін.

Частину своїх коштів на утримання об’єкту громади ОГ забезпечує за рахунок регулярних членських внесків членів ОГ. Іншу частину (зокрема на утримання персоналу) вона може отримувати з бюджетів СР/МР/РДА/ОДА, якщо заклад громади підлягає такому утриманню.

Можливими джерелами надходження коштів можуть бути також різноманітні державні програми (соціальні, соціально-економічні, природоохоронні, енергозберігаючі та ін..), міжнародні проекти та благодійні внески від спонсорів.

Забезпечення інституційної сталості

Щоб мати змогу проходити цикл за циклом у власній діяльності, спрямованій на покращення умов життя людей, ОГ необхідно бути дієздатною якомога довше. Це обумовлює необхідність забезпечити її інституційну сталість. Інституційна сталість (стабільність діяльності) організації забезпечується дотриманням наступних принципів:

  • Чіткість бачення: члени організації мають чітко розуміти мету, доцільність і необхідність існування їх організації.
  • Високий рівень прозорості: при прийнятті рішень і використанні фінансових та інших ресурсів має забезпечуватися високий рівень прозорості.
  • Рівність: усі або принаймні переважна більшість членів організації отримують користь від діяльності організації, з обов’язковим врахуванням інтересів вразливих верств населення та малозабезпечених домогосподарств.
  • Підзвітність: правління ОГ підзвітне загальним зборам членів ОГ.
  • Задовільний фінансовий стан: забезпечення постійного надходження коштів на рахунки ОГ і здатність організації нести фінансові витрати, пов’язані з основною діяльністю організації

Співробітництво і зв’язки: ОГ ефективно використовує співпрацю і зв’язки з організаціями і агентствами розвитку для залучення їх підтримки

Спільне оцінювання

ОГ має провести самооцінку своєї діяльності через місяць після завершення мікропроекту. При цьому членам громади надається можливість оцінити діяльність ОГ загалом та завершений мікропроект зокрема. Виконання такої вправи з само-оцінювання веде до покращення діяльності ОГ.  З огляду на це рекомендується, щоб ОГ проводила такі само-оцінювання час від часу. Процедура організації само-оцінювання наведена у в «Посібнику зі спільної оцінки»

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації