Авторизація

Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку» створено при Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» (далі УАРОР) за підтримки спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ» (далі МРГ-II). Ініціатива спрямована на сприяння та удосконалення процесу місцевого врядування на основі співучасті та сталого розвитку.

Проект МРГ-II впроваджується у всіх 25 регіонах України. Проект використовує інструмент соціальної мобілізації для об’єднання зусиль громад і місцевих органів влади з метою спільного прийняття рішень, спільного несення витрат, впровадження проектів громад і створення механізмів сталого розвитку. В рамках Проекту при районних радах / адміністраціях створено близько 260 районних ресурсних центрів громад, які є центрами зосередження досвіду з використання методології розвитку громад та налагодження співпраці «влада-громада».

Українська асоціація районних та обласних рад — всеукраїнське добровільне об’єднання органів місцевого самоврядування. Свій шлях Українська асоціація районних та обласних рад починає з вересня 1991 року. 

Станом на 25 липня 2014 року  (останнє рішення Правління Асоціації) до складу Української асоціації районних та обласних рад входять:

- Верховна Рада Автономної Республіки Крим
- 24 обласних рад (100%)
- 403 районних рада (82,6%)
- 2 колективних члени:
Тернопільська обласна асоціація органів місцевого самоврядування «Ради Тернопільщини»
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області.

Метою діяльності Асоціації є покращення якості життя територіальних громад.

Головною метою Центру є допомогти громадам знаходити однодумців і кваліфікованих порадників, а саме швидко і в одному джерелі отримувати вичерпну й сучасну інформацію та слугувати універсальним інструментом для потреб громади. Ми прагнемо максимально економити час і зусилля громад. Універсальним інструментом  є данний Веб-портал, тобто платформа для представлення інформації та обміну досвідом між практиками у сфері сталого місцевого розвитку.

Завданням Центру є задоволення високого попиту на інформацію про сталий місцевий розвиток та зокрема, про досвід щодо застосування підходу «розвиток, орієнтований на громаду»; зафіксувати та розповсюдити «кращі практики» розвитку за участі громад, щоб зробити їх доступними для ширшого кола існуючих і потенційних партнерів/користувачів; забезпечення демократії участі та врахування позиції громад центральними органами влади.

Функціями Центру є: інформаційна, комунікаційна, консультативна, аналітична та навчальна.

Користувачами Центру є: ті, хто шукають інформацію та хочуть поділитись нею на тему розвитку громад, виконання проектів, ефективного управління, сталого розвитку тощо.

Інформація Центру стає доступною в один клік.

  • Один крок - і Ви маєте повний набір законодавчих документів із реалізації інфрастуктурних проектів.
  • Другий крок - і ви маєте онлайн зв’язок з громадами України та практиками/експертами зі сталого місцевого розвитку.
  • Третій крок - карта районних ресурсних центрів розвитку громад.
  • Четвертий крок -  і Ви маєте вичерпний список конкурсів, грантів, тощо.
     
  • П'ятий крок - відкрита Бібліотека знань зі сталого місцевого розвитку.

РАЗОМ ДІЄВІШЕ, ЦІКАВІШЕ, КОРИСНІШЕ, ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО СПІЛЬНОТИ ПРАКТИКІВ ЦЕНТРУ.

 

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації