Авторизація
Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Чи потрібно відображати в декларації кредитну картку? І як це робити?

Чи потрібно відображати в декларації кредитну картку? І як це робити? 24 бер. 2014 15:56 #286

Провели семінари для суддів з питань антикорупційного декларування. Рівень - окружні адміністративні суди, господарський суд першої інстанції. Самі судді вкрай незадоволені відсутністю правового регулювання по кільком позиціям декларації.
Ось до чого дійшли по відновлювальним кредитним лініям.
Думки розділились. У сухому залишку два варіанта, які ми й обговорювали з вами на цьому форумі.
Перший: у складі доходів у позиції 20 декларації показуємо суму коштів, зняту з кредитної лінії та не погашену станом на 31.12.13 р.
Відповідно у позиції 57 показуємо аналогічну суму як фінансове зобов"язання.
Варіант другий: у складі доходів у позиції 20 декларації показуємо УСІ кошти, які протягом року знімалися з цього рахунку, а у позиції 57, відповідно, УСІ кошти, які поверталися у 2013 році на цю кредитну лінію.
В обох варіантах відсотки показуємо повністю у позиції 58.
До декларації прикладаємо пояснення, де зазначаємо, як саме був відображений рух коштів по відновлювальній кредитній лінії із зазначенням, що питання на законодавчому рівні не врегульоване.
Поки що це найоптимальніший варіант, який дозволяє декларанту максимально убезпечити себе від можливих неприємностей.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Чи потрібно відображати в декларації кредитну картку? І як це робити? 24 бер. 2014 15:46 #285

  • Kadra
  • Kadra аватар
  • Оффлайн
  • Новий учасник
  • Дописи: 14
  • Подяка отримана: 7
  • Репутація: 0
Дякую Сергію за такий погляд на питання. "В споре рождается истина"
В цьому є раціональне зерно, адже хтось взяв у кредит телевізор за 20 тисяч і відображає всю суму кредиту (всю вартість телевізора) у п. 20, а хтось взяв 20 тисяч з кредитної карти і, залишившись винним на 31.12 лише 10 тисяч - зазначає тільки останню цифру. Але інтуїція підказує мені, що це різні варіанти кредитування. Можливо я помиляюся, не претендую на безапеляційність думки. Наприклад, наші працівники беруть довідки через Приват24 і там окремо визначена сума заборгованості станом на 31.12.2013, окремо сума, використана на погашення заборгованості протягом року, а також окрема сума сплачених відсотків. Поки що не бачила жодної довідки про загальну суму, взяту з кредитної карти протягом року - лише заборгованість на останній день звітного року. Дуже хотілося б мати однозначну і офіційну відповідь, щоб діяти однаково і впевнено.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Чи потрібно відображати в декларації кредитну картку? І як це робити? 21 бер. 2014 09:41 #281

Головне - напрацювати спільну практику, щоб хоча б у межах одного району (в ідеалі - області, а в абсолютному ідеалі у країні) - усі робили однаково.
Приймаємо Вашу думку та будемо агітувати усіх з цього питання займати саме цю позицію. Дякую!
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Чи потрібно відображати в декларації кредитну картку? І як це робити? 20 бер. 2014 22:20 #280

  • Сергій
  • Сергій аватар
  • Оффлайн
  • Новий учасник
  • Дописи: 6
  • Подяка отримана: 1
  • Репутація: 0
Думаю другий варіант найбільш точний та правильний. Наприклад, в мене на початок звітного року кредит 1000 грн., а на кінець 2000 грн., тобто дохід складає 1000 грн. Але це не означає, що я зняв з кредиту протягом року лише 1000 грн, це лише та сума, яку я не встиг віддати. Якщо я у позиції 20 покажу суму 1000 грн., то мені всеодно доведеться у позиції 58 показувати відсотки не на цю суму, а всі відсотки, які я заплатив протягом року. Сума відсотків, у даному випадку, може бути близько 2000 грн, що є абсурдом, так як жоден банк не виставляє 200% за користування кредитом. А от якщо у позиції 20 показати загальну суму взятого кредиту за рік, а у 57 позиції показати загальну суму виплачених по кредиту коштів, то відсотки у 58 позиції будуть відповідати дійсності. Тому вважаю, що другий варіант і є вірним рішенням.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Чи потрібно відображати в декларації кредитну картку? І як це робити? 20 бер. 2014 17:48 #279

Сергію, тепер я зрозуміла звідки взявся "список" по позиції 20.
Мова йде про Методичні рекомендації щодо заповнення декларації про майно, доходи витрати і зобов"язання фінансового характеру особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та іншими особами, які ми складали разом зі спеціалістами колишнього урядового уповноваженого з антикорупційних питань.
Так ось, щодо переліку виду доходів, які можуть відображатися у позиції 20 - у цих Методрекомендаціях ми перерахували ті види доходів, про які могли згадати. Але цей перелік не є вичерпним. Там так і написано - "зокрема". Будь-які види доходів, які не підпадають під дію позицій 6-19 декларації можуть там бути показані.
Щодо кредитів за відновлювальною кредитною лінією. Ми спеціально не виносили тему відновлювальних кредитних ліній у окремий підрозділ у цих рекомендаціях, оскільки не дійшли згоди щодо того, як відображувати ці кошти.
Щодо того, звідки кредитні кошти, одержані та не погашені у 2013 році є доходом фізичної особи - з пп. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.
Отже, якщо вам не подобається перший варіант, то другий варіант такий - у позиції 20 показувати УСІ кошти одержані з цієї картки протягом року, а у позиції 57 - УСІ кошти, повернуті на цю картку - тобто обидві цифри наростаючим підсумком. По відсотках усе залишається без змін - 58 позиція, повністю усі відсотки за рік.
Останнє редагування: 20 бер. 2014 18:05 від Козіна Віра Вадимівна.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Чи потрібно відображати в декларації кредитну картку? І як це робити? 20 бер. 2014 16:57 #278

  • Сергій
  • Сергій аватар
  • Оффлайн
  • Новий учасник
  • Дописи: 6
  • Подяка отримана: 1
  • Репутація: 0
щодо переліку доходів до позиції 20, то згідно методичним рекомендаціям щодо заповнення декларації, там вказано таке:

у позиції 20 — інші види доходів (не зазначені у позиціях 6 — 19). Такими видами доходів, як декларанта, так і членів його сім'ї, зокрема, можуть бути: —; доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (у тому числі продукції тварин¬ництва), що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероб¬лена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення: садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, гос¬подарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва;
— пенсійні виплати;
— стипендії;
— допомога по вагітності та пологах;.
— одноразова допомога при народженні дитини;
— допомога по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років;
— допомога по догляду за хворою дитиною або за хворим членом сім'ї;
— допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
— допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням;
— допомога на дітей одиноким матерям;
— допомога при усиновленні дитини;
— державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям;
— державна соціальна допомога інвалідам;
— щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом 1 чи 2 гру¬пи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує по¬стійного стороннього догляду, на.догляд за ним;
— щомісячна компенсаційна виплата по догляду за інвалідом 1 групи або за престарілим, який досяг 80-річного віку;
— державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам;
— державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, гро¬шового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною»;
— тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають мож¬ливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
— одноразова винагорода жінці, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»;
— сума наданих субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги та відшкодуван¬ня витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу;
— кошти, отримані від УП та СЗН в рахунок виплати компенсації за невикористане санаторно-ку-рортне лікування;
— кошти, отримані в рахунок виплат грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслугову-вання автомобілів, наданих інвалідам та на транспортне обслуговування;
— кошти щомісячної грошової компенсації на продукти харчування громадянам, які преграждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
— кошти щомісячної" грошової компенсації на продукти харчування дітям, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
— кошти, виплачені в рахунок стипендій дітям, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
— суми, що виплачені як відшкодування втраченої частини заробітку особам, які постраждали вна-слідок аварії на ЧАЕС;
— суми виплат щорічної допомоги на оздоровлення особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
— суми одноразової компенсації у разі встановлення групи інвалідності особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
— допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещас¬ного випадку на виробництві);
— суми відшкодувань за майнову або моральну шкоду, отримані декларантом (членами сім'ї декла¬ранта) за рішенням суду;
— сума коштів, що є забезпеченням оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне ліку¬вання застрахованим особам та членам їх сімей, оплата путівок до дитячих оздоровчих закладів);
— допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещас¬ного випадку на виробництві);
— суми відшкодувань за майнову або моральну шкоду, отримані декларантом (членами сім'ї декла¬ранта) за рішенням суду;

Саме через цей перелік в мене і були сумніви щодо доцільності внесення даних по кредиту до цієї позиції.
Адміністратор заборонив доступ на запис.
Ці користувачі сказали вам Дякую: Козіна Віра Вадимівна
  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації