Авторизація
Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Чи передбачає Європейська хартія місцевого самоврядування обов’язкове функціонування місцевого самоврядування на кожному рівні адміні

Чи передбачає Європейська хартія місцевого самоврядування обов’язкове функціонування місцевого самоврядування на кожному рівні адміні 02 жовт. 2019 17:39 #1061

  • Олександр
  • Олександр  аватар
  • Оффлайн
  • Адміністратор
  • Дописи: 21
  • Подяка отримана: 15
  • Репутація: 12
Чи передбачає Європейська хартія місцевого самоврядування обов’язкове функціонування місцевого самоврядування на кожному рівні адміністративно-територіального устрою?
Відповідь на дане питання.
Відповідно до статті 3 Хартії, - місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання та управління суттєвою часткою публічних справ, під власну відповідальність, в інтересах місцевого населення. Це право здійснюється радами або зборами, члени яких вільно обираються таємним голосуванням на основі прямого, рівного, загального виборчого права і які можуть мати підзвітні їм виконавчі органи. Це положення жодним чином не заважає використанню зборів громадян, референдумів чи будь-якої іншої форми прямої участі громадян, якщо це дозволяється законом.
Згідно частини 3 статті 4 Хартії, публічні повноваження, як правило, здійснюються переважно тими органами публічної влади, які мають найтісніший контакт з громадянином. Наділяючи тими чи іншими повноваженнями інший орган, необхідно враховувати обсяг і характер завдання, а також вимоги досягнення ефективності та економії.
Відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні найбільше повноважень та надання більшості адміністративних послуг населенню передбачається саме органами місцевого самоврядування територіальних громад.
На сьогодні є вкрай необхідним формування переліку повноважень відповідно до змодельованих майбутніх спроможних районів, які не доцільно здійснювати на рівні громад та виконання яких може бути ефективним саме на районному рівні місцевого самоврядування. А також під ці повноваження має бути знайдена належна матеріально-ресурсна база.
Як вбачається з наведеного Хартія не передбачає обов’язкове функціонування місцевого самоврядування на кожному рівні адміністративно-територіального устрою.
Варто також зазначити, що проведений аналіз здійснено з урахуванням неофіційного перекладу Хартії.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації