Авторизація
Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Алгоритм та методика формування спроможного субрегіонального рівня

Алгоритм та методика формування спроможного субрегіонального рівня 15 серп. 2019 18:41 #1037

  • Олександр
  • Олександр  аватар
  • Оффлайн
  • Адміністратор
  • Дописи: 21
  • Подяка отримана: 15
  • Репутація: 12
На сьогодні у багатьох органів місцевого самоврядування виникає питання за яким алгоритмом та методикою будуть утворюватися нові райони, як адміністративно-територіальні одиниці.
Перше, що треба врахувати це завершення формування об’єднаних територіальних громад для кожної області. як в межах створення перспективного плану так і їх фактичного створення. Межі нових районів мають проходити по межах ОТГ.
Другим кроком має бути аналіз територіальної організації влади та мережі госпітальних округів області.
Третє це безпосередньо моделювання системи нових районів для кожної області відповідно до розроблених методичних рекомендацій.
Напрацьована Мінрегіоном методика формування нових районів, яку спрямовано обласним державним адміністраціям для врахування у роботі, яка носить рекомендаційний характер, передбачає наступне.
За методикою, територія нових районів має бути компактною, географічно цілісною та зв’язною (не мати територіальних анклавів та ексклавів). Чисельність населення району має становити не менше 150 тис. осіб.
Центрами нових районів в першу чергу визначатимуться міста – обласні центри, а також міста з населенням не менше 50 тис. осіб, якщо вони розташовані на відстані не ближче 30 кілометрів від межі міста — обласного центру. Зона доступності до центрів нових районів – не більше 60 кілометрів по автомобільних дорогах.
На територіях, які поза зоною доступності цих 60 км, районними центрами пропонують визначати населені пункти, де мешкає не менше 10 тис. осіб.

За цим алгоритмом змодельовано новий адміністративно-територіальний устрій субрегіонального рівня Донецької та Луганської області.
Адміністратор заборонив доступ на запис.
Ці користувачі сказали вам Дякую: Сергій

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації