Авторизація
Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Формування спроможного субрегіонального рівня місцевого самоврядування

Формування спроможного субрегіонального рівня місцевого самоврядування 18 квіт. 2019 20:20 #999

  • Олександр
  • Олександр  аватар
  • Оффлайн
  • Адміністратор
  • Дописи: 21
  • Подяка отримана: 15
  • Репутація: 12
До Асоціації неодноразово зверталися відповідні районні ради з проханням ініціювати вирішення питання забезпечення подальшого функціонування районних рад на території яких утворено одну чи декілька об’єднаних територіальних громад межі якої (яких) збігаються з межами району або декілька об’єднаних територіальних громад площа, яких покриває всю територію району, зокрема про це також йде мова у зверненні Біловодської районної ради Луганської області, яке нещодавно надійшло до Асоціації. В зверненні зазначається, що на території Біловодського району у жовтні 2017 році утворено об’єднану територіальну громаду в межах району, у зв’язку з цим згідно чинного законодавства з 01.01.2018 року всі кошти спрямовуються до бюджету Біловодської селищної ради.
При цьому, відповідно до моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування станом на 12 березня 2019 року, підготовленого Мінрегіоном, варто зазначити, що в Україні 18 районів площа яких на 100% покрита об’єднаними територіальними громадами, 145 районів, де 50-99% території покрито об’єднаними територіальними громадами, 206 районів, де 1-49 % території покрито об’єднаними територіальними громадами.
Тобто, порушене у зверненні питання є актуальним та потребує вирішення на центральному рівні державної влади, з метою забезпечення збалансованого розвитку територій.
Крім цього, зазначаємо, що вирішення даного питання можливо наступними шляхами.
1. Передбачення надання цільових субвенцій на утримання районних рад, на територіях яких створенні об’єднані територіальні громади в межах району, до вирішення питань адміністративно-територіального устрою у законодавчому порядку.
2. Прийняття Верховною Радою України проекту Закону про засади адміністративно-територіального устрою України (реєстр. № 8051 від 22.02.2018), відповідно до якого в подальшому підготувати та прийняти Закон про адміністративно-територіальний устрій України.
3. Прийняття Верховною Радою України проекту Закону про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж (реєстр. № 6636 від 22.06.2017) відповідно до якого в подальшому підготувати та прийняти Закони про утворення нових районів у випадках, передбачених цим проектом Закону.
Враховуючи викладене, Асоціацією ініційовано призначення проведення робочої наради щодо обговорення та формування пропозиції вирішення питання подальшого функціонування районних рад на території яких утворено одну чи декілька об’єднану територіальну громаду межі якої збігаються з межами району або декілька об’єднаних територіальних громад площа яких покриває більшість території району. Зазначена ініціатива щодо обговорення та формування шляхів вирішення порушеного питання направлена до Мінрегіону, Мінфіну, Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва,регіональної політики та місцевого самоврядування, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації