Авторизація
Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Видатки місцевих бюджетів

Видатки місцевих бюджетів 15 вер. 2019 14:58 #1051

Які методичні підходи можна застосовувати для визначення розрахункового обсягу окремих видів видатків, що здійснюються з місцевих бюджетів?
На сьогодні, бюджетне планування в Україні не має чіткої методологічної бази і нормативно-правового регулювання. Ситуація з плануванням ускладнюється перманентними змінами, які вносяться до бюджетного та податкового законодавства і які, іноді, досить суттєво впливають на формування і подальше виконання місцевих бюджетів. Питання формування належної методологічної бази є досить актуальним, особливо на даний час, коли запроваджується середньострокове бюджетне планування. Іншим чинником є нестабільність економічної ситуації в середині країни та мінлива міжнародна ринкова кон’юнктура, що також досить суттєво впливає на якість планування бюджетних показників (як на рівні держави, так і на рівні місцевих бюджетів). На даний час, при плануванні місцевих бюджетів у частині видатків певний стандартизований підхід існує лише для розрахунку освітньої субвенції. Щодо інших видаткових статей, то органи виконавчої влади та місцевого самоврядування використовують різноманітні підходи зважаючи на власний професійний досвід та фаховий рівень.
З огляду на проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, запровадження середньострокового бюджетного планування на сьогодні вкрай актуальним є розроблення дієвих методологій для здійснення розрахунків для проведення фінансування відповідних бюджетних галузей та програм. Оптимальним варіантом є формування відповідних стандартизованих підходів до планування на базі соціальних нормативів, які повинні бути затверджені Урядом для відповідних галузей і груп споживачів послуг.
У додатку наведено можливі підходи до обчислення обсягів видатків місцевих бюджетів на дошкільну освіту та культуру із прикладами розрахунків.
Долучення:
Останнє редагування: 15 вер. 2019 16:07 від Технічна підтримка.
Адміністратор заборонив доступ на запис.
Ці користувачі сказали вам Дякую: Сергій

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації