Авторизація
Запрошуємо, Гість
Ім'я користувача: Пароль: Запам’ятати мене

ТЕМА: Середньострокове бюджетне планування

Середньострокове бюджетне планування 24 черв. 2019 14:08 #1026

 • Віктор Венцель
 • Віктор Венцель аватар
 • Оффлайн
 • Новий учасник
 • Дописи: 16
 • Подяка отримана: 3
 • Репутація: 1
Особливості середньострокового бюджетного планування в 2019 році.

Відповідно до Закону України від 06.12.2018 № 2646 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» в Україні запроваджено середньострокове бюджетне планування на рівні місцевих бюджетів. Разом із цим, для забезпечення належної підготовки до запровадження повноцінного середньострокового планування, запровадження відповідних процедур та адаптації управлінських процесів у Бюджетному кодексі передбачено застосування у 2019 році окремої процедури. Відповідно до пункту 49 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу у 2019 році місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад складають та схвалюють прогнози відповідних місцевих бюджетів на 2021 і 2022 роки відповідно до прогнозних та програмних документів економічного і соціального розвитку України та відповідної території, а також з урахуванням Бюджетної декларації, схваленої у 2019 році. Прогноз місцевого бюджету на 2021 і 2022 роки подається до відповідних місцевих рад разом з проектом рішення про місцевий бюджет на 2020 рік. Тобто, при формуванні місцевих бюджетів на 2020 рік не застосовуються вимоги пункту 5 статті 751 Бюджетного кодексу щодо необхідності складання і подання прогнозу місцевого бюджету до виконавчих органів відповідних місцевих рад до 15 серпня 2019 року.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Середньострокове бюджетне планування 18 квіт. 2019 22:15 #1000

 • Віктор Венцель
 • Віктор Венцель аватар
 • Оффлайн
 • Новий учасник
 • Дописи: 16
 • Подяка отримана: 3
 • Репутація: 1
Запровадження середньострокового планування на місцевому рівні передбачає складання прогнозу місцевого бюджету, який являється основою для складання проекту місцевого бюджету. Чи можуть показники затвердженого у поточному році прогнозу коригуватися у наступних бюджетних періодах при складання проектів місцевого бюджету?

Відповідно до статті 751 Бюджетного кодексу України місцевим фінансовим органом спільно з іншими головними розпорядниками бюджетних коштів складається прогноз місцевого бюджету, який є документом середньострокового бюджетного планування, що визначає показники місцевого бюджету на середньостроковий період і є основою для складання проекту місцевого бюджету. Прогноз місцевого бюджету повинен відповідати цілям та пріоритетам, які визначені у прогнозних та програмних документах економічного і соціального розвитку України і відповідної території, та з урахуванням Бюджетної декларації.
Бюджетним кодексом визначено, що показники прогнозу місцевого бюджету можуть відрізнятися від показників, визначених на відповідні бюджетні періоди прогнозом місцевого бюджету, схваленим у попередньому бюджетному періоді, у разі:
1) відхилення оцінки основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку відповідної території від прогнозу, врахованого при складанні прогнозу місцевого бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді;
2) відхилення бюджетних показників, визначених рішенням про місцевий бюджет, від аналогічних показників, визначених у прогнозі місцевого бюджету, схваленому у попередньому бюджетному періоді;
3) прийняття нових законодавчих та інших нормативно-правових актів, рішень місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, що впливають на показники місцевого бюджету у середньостроковому періоді.
Слід зазначити, що цей перелік умов, за яких можливі відмінності показників від затверджених у попередньому бюджетному періоді, є вичерпним. Тобто, за інших умов показники прогнозу місцевого бюджету, прийняті у попередньому бюджетному періоді, змінюватися не повинні.
Останнє редагування: 19 квіт. 2019 10:10 від Віктор Венцель.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Середньострокове бюджетне планування 18 квіт. 2019 12:33 #994

 • Віктор Венцель
 • Віктор Венцель аватар
 • Оффлайн
 • Новий учасник
 • Дописи: 16
 • Подяка отримана: 3
 • Репутація: 1
Відповідно до положень Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування Міністерством фінансів наказом від 29.03.2019 за № 130 затверджено Методичні рекомендації щодо складання у 2019 році місцевих бюджетів на середньостроковий період.
Міністерством фінансів рекомендується здійснювати планування місцевих бюджетів шляхом паралельного складання проекту рішення про місцевий бюджет на плановий 2020 рік та прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди (2021 та 2022 роки). Також зазначається, що для узгодження дій учасників бюджетного процесу може бути затверджений план заходів щодо складання проекту місцевого бюджету та прогнозу місцевого бюджету.
Міністерством фінансів запропоновано структуру прогнозу місцевого бюджету: загальна частина; основні індикативні прогнозні показники місцевого бюджету; дохідна спроможність місцевого бюджету; фінансове забезпечення пріоритетних напрямків розвитку; реалізація інвестиційних програм (проектів); управління місцевим боргом та ліквідністю бюджету; міжбюджетні відносини.
Також слід зазначити, що відповідно до статті 751 Бюджетного кодексу Міністерство фінансів повинно розробити типову форму прогнозу місцевого бюджету.

Вкладений файл:

Назва файлу: НаказМФУ_130.docx
Розмір файлу:38 KB
Останнє редагування: 18 квіт. 2019 22:24 від Віктор Венцель.
Адміністратор заборонив доступ на запис.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації