Авторизація

Новини

Під час наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов поінформував учасників наради-семінар про Концепцію внесення змін до Конституції України у частині місцевого самоврядування.

За словами Сергія Чернова, чинною Конституцією України, ухваленою 28 червня 1996 року, закладені принципи, правові та інституційні основи місцевого самоврядування. Проте модель місцевого самоврядування, викладена головним чином у XI розділі Основного Закону, є спробою пристосувати інститут локальної демократії до політико-правових реалій, що існували в державі на той час. У тому числі в цю модель закладено збереження механізмів централізації влади на місцевому рівні.

«Але через півтора десятиліття стало зрозуміло, — зазначив Сергій Чернов, — що існуюча в Україні перехідна модель місцевого самоврядування вичерпала свої можливості і не відповідає міжнародним обов'язкам, взятим Україною. До того ж, сучасні глобалізаційні світові тенденції та інтеграційні процеси, від яких наша держава не може бути осторонь, ставлять нові вимоги до вітчизняного законодавства, в тому числі, в частині, що стосується управління регіонами. Про численні недоліки існуючої системи місцевого самоврядування в Україні говорять і ті, хто безпосередньо працює в цій системі, і експерти, які аналізують законодавство і спроможність державних інститутів».

Як повідомив президент Асоціації, проект Концепції внесення змін до Конституції України був розглянутий на пленарному засіданні Конституційної Асамблеї 21 червня 2013 року і був взятий за основу. Оскільки розділ XI «Місцеве самоврядування» не викликав суттєвих зауважень членів Конституційної Асамблеї, його можна розглядати в якості майбутньої конституційної моделі місцевого самоврядування.

 

Українська асоціація районних та обласих рад

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації