Авторизація

Новини

Про це йдеться у розробленому Мінрегіоном проєкті змін до Державної програми розвитку регіону Українських Карпат, яким передбачається:

продовжити реалізацію Програми до 2023 року. Це обумовлено тим, що у 2020 році значно скорочені видатки розвитку у Державному бюджеті України на 2020 рік, що фактично унеможливлює виконання у 2020 році низки завдань і заходів Програми, а також досягнення очікуваних результатів Програми у період до 2022 року. Обмеження видатків розвитку пов’язано з необхідністю мінімізації та ліквідації негативних наслідків для економіки країни спричинених СOVID-19. До цього планувалось, що фінансування проектів Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки буде з різних держаних фондів, зокрема – з Державного фонду регіонального розвитку, на який лише на 2020 рік передбачалось 7,5 млрд грн.;

визначення прогнозних обсягів та джерел фінансування завдань і заходів Програми у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм»;

передбачається доповнити реалізацією проєкту «Мале Карпатське Коло», який покликаний з’єднати центральну частину Українських Карпат сучасними автошляхами, а саме: гірську Боберку на Львівщині з Хустом на Закарпатті і Долиною на Івано-Франківщині. Зазначений проєкт є також спільною  ініціативою трьох карпатських областей.

Довідково

3 квітня 2019 року Кабінету Міністрів України схвалив Концепцію розвитку гірських територій українських Карпат.

22 липня Президент України Володимир Зеленський видав Указ «Про розвиток регіону українських Карпат». Документ мав на меті стимулювати соціально-економічний розвиток, підвищити інвестиційну привабливість, сприяти розбудові рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат.

14 серпня Уряд визначив Мінрегіон головним виконавцем заходів з розвитку регіону українських Карпат. Мінрегіон мав підготувати та подати на затвердження Уряду Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки, яка б враховувала положення Концепції розвитку гірських територій українських Карпат та містила конкретні проекти від областей.

Протягом червня-вересня 2019 року у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях та у Києві пройшли круглі столи з обговорення питань створення Програми. Ці дискусії – частина проекту «Сталий розвиток Українських Карпат», який реалізувала Українська асоціація районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку у партнерстві з Посольством Республіки Польща та Мінрегіоном.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України Мінрегоіном спільно з усіма стейкхолдерами було розроблено та внесено на розгляд Уряду узгоджений проєкт постанови про затвердження зазначеної Програми з відповідними фінансово-економічними розрахунками щодо обсягів фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації.

20 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки без визначення прогнозних обсягів та джерел фінансування завдань і заходів Програми, що не відповідало постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм».

З прийняттям цього Рішення, Регіон українських Карпат має орієнтир розвитку на найближчі три роки – це результат співпраці центральної, місцевої влади та міжнародних партнерів.

Детальніше про проєкт  «Сталий розвиток Українських Карпат» за посиленням.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації