Авторизація

Новини

На розгляді Верховної Ради України знаходиться проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" щодо розвитку гірських та високогірних населених пунктів (реєстр. №  2785 від 20.01.2020).

Зазначеним проектом Закону передбачається визначити основні принципи державної гірської політики, зокрема пропонується такий принцип: концентрація виробничої діяльності - компактне розміщення виробничо-господарських об'єктів, інфраструктури, трудових ресурсів у безпосередній близькості до сировинно-енергетичних джерел.

Виходячи із запропонованого принципу та в рамках формування конкурентної економіки гірських територій щодо створення індустріальних парків з орієнтацією на виробництво продукції з місцевих сировинних ресурсів необхідним вбачається удосконалення  вимог до створення індустріальних парків.

Враховуючи географічно-ландшафтні особливості гірських територій Українських Карпат та з метою забезпечення виробничої діяльності на цих територіях випливає потреба у внесені змін до Закону України «Про індустріальні парки» та Земельного кодексу України шляхом зменшення необхідної площі земельної ділянки необхідної для створення індустріального парку та вимоги щодо суміжності земельних ділянок.

При цьому, бажано, щоб ці зміни стосувалися всієї території України, з метою однакового правозастосування.

Довідково

Нова законодавча ініціатива з покращення якості життя горян

Регіон українських Карпат має орієнтир розвитку на найближчі три роки – це результат співпраці центральної, місцевої влади та міжнародних партнерів

Українська асоціація районних та обласних рад, в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку, була долучена до розробки проєкту Закону України щодо сталого розвитку та створення нових робочих місць у гірських та високогірних населених пунктах, який був зареєстрований у ВРУ за реєстр. № 8154 від 19.03.2018.

Більше інформаційно-аналітичних матеріалів про  сталий розвиток гірських територій Українських Карпат за посиланням.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації