Авторизація

Новини

VAN7410 1

10 грудня 2019 року відбувся діалог із стейкхолдерами реформи децентралізації щодо її впливу на публічне адміністрування в об’єднаних територіальних громадах, проведений Аспен Інститут Київ.

Під час заходу представлено та оговорено результати аналітичного дослідження «Як покращити публічне адміністрування в ОТГ?». Детальніше за посиланням.

Відбулись модеровані діалоги з таких тем: «Створення ОТГ та набуття розширених повноважень», «Адміністративна спроможність рад та виконавчих органів виконувати розширені повноваження», «Залучення стейкхолдерів та громадськості до реалізації місцевої політики».

Під час обговорень зазначалось.

Про належне розмежування повноважень між державою та місцевим самоврядуванням та встановлення для цього належної матеріально-фінансової основи.

Організаційна структура органів місцевого самоврядування ОТГ має передбачати, відповідні ресурси: як на виконання власних, так і делегованих повноважень.

Про важливість та необхідність професіоналізації служби в органах місцевого самоврядування.

Про методику формування спроможних громад, а саме те, що змінювати її під час добровільного об’єднання громад не має можливості, зміна методики та подальше укрупнення громад, можливо після ухвалення Закону України «Про адміністративно-територіальний устрій» з урахуванням затверджених перспективних планів та на підставі Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою».

VAN7174 1

VAN7136

VAN6967

 

 

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації