Авторизація

Новини

longread 2e1eed33ebc617f70670fc02bfe51e4f

Скарбничка кращих практик місцевого самоврядування поповнилася ще 30-ма проектами.

У Києві відбулася церемонія нагородження переможців всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування». Такий конкурс Міністерство розвитку громад та територій у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» проводять вшосте. Цьогоріч зі 136 практик органів місцевого самоврядування конкурсна комісія обрала 30 переможців. Привітав їх і вручив нагороди заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що конкурс започаткували в 2014 році, коли в країні стартувала реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, завдання якої – створити умови для розвитку громад, комфортних для життя і самореалізації їх мешканців. А ідея конкурсу – кращі реалізовані в громадах практики поширювати на територію всієї України.

В’ячеслав Негода відзначив високу активність в конкурсі Дніпропетровської області, фіналістами якої визначено аж 5 проектів. По три проекти-переможці мають Львівська та Полтавська області.

«Вперше серед фінальних – практики органів місцевого самоврядування Закарпатської області. Ми вітаємо такий поступ регіону, який за останні місяці встиг чимало зробити для того, щоб громади регіону отримали такі ж умови для розвитку, які є сьогодні в кожній області», - сказав заступник Міністра.

Суперництво в конкурсі здійснювалося за трьома темами. Перша – практики, засновані на рішеннях місцевих рад, що стосуються соціально-економічного розвитку. Друга і найпопулярніша за кількістю заявок – розвиток, заснований на особливостях громади. Третя – залучення молоді до місцевого економічного розвитку.

Уперше тематику конкурсу визначали методом онлайн-опитування самоврядного активу. Можливо, тому однією з виразних тенденцій нинішнього конкурсу стала економічна складова, яка свідчить про вміння громад залучати інвестиції, створювати нові робочі місця, наповнювати бюджет, а отже - забезпечувати сталий розвиток своїх територій.

В’ячеслав Негода подякував Програмі Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» за співпрацю в рамках конкурсу і висловив сподівання, що рішення щодо його подальшого проведення буде пролонговане.

DSC 0519

DSC 0646

DSC 0499

Список переможців всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування»:

Тема 1. «Заходи та рішення органів місцевого самоврядування, спрямовані на ріст доходів місцевого бюджету»

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Застосування міської геоінформаційної системи для збільшення надходжень до місцевого бюджету»;
  • Диплом ІІ ступеня – Коростенська міська рада Житомирської області, «Розвиток індустріального парку «Коростень»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Чернігівська міська рада Чернігівської області, «Пайова участь як складова підвищення інвестиційної привабливості міста (окремі аспекти пільгового залучення замовників (інвесторів) будівництва об’єктів промислового призначення до пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста)».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Байковецька сільська рада об’єднаної територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області, «Три мільйони, сто мільйонів, мільярд!»;
  • Диплом ІІ ступеня – Недобоївська сільська рада об’єднаної територіальної громади Хотинського району Чернівецької області, «Партнерство територіальних громад «Яблуневої агломерації» як ефективний інструмент місцевого розвитку».

Тема 2. «Розвиток, заснований на особливостях регіонів та громад»

У номінації «обласні ради»:

  • Диплом І ступеня – Львівська обласна рада Львівської області, «Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад (у співпраці з Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними радами, Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна»)».

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Криворізька міська рада Дніпропетровської області, «Кривий Ріг туристичний: нереальна реальність»;
  • Диплом ІІ ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Популяризація та формування іміджу міст шляхом проведення унікальних культурних заходів (на прикладі проведення ХІХ Міжнародного рєпінського пленеру в м. Чугуїв)»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Горішньоплавнівська міська рада Полтавської області, «Регіональний профорієнтаційний проєкт «Старт у професійне майбутнє»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Харківська міська рада Харківської області, «Платформа розвитку молодіжних урбанкультур та вуличних видів спорту «Street Culture».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Тростянецька міська рада об’єднаної територіальної громади Сумської області, «Розвиток Тростянецької громади через використання історичних постатей, об’єктів та локальних брендів»;
  • Диплом ІІ ступеня – Веселівська селищна рада об’єднаної територіальної громади Веселівського району Запорізької області, «Підняття води за допомогою енергії сонця»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Зимноводівська сільська рада об’єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області, «Проведення щорічного фестивалю «Гомін Лемківщини».

Тема 3. «Практики залучення молоді до місцевого економічного розвитку»

У номінації «міські ради»:

  • Диплом І ступеня – Івано-Франківська міська рада Івано-Франківської області, «Всеукраїнський молодіжний журнал «Repost»;
  • Диплом ІІ ступеня – Павлоградська міська рада Дніпропетровської області, «Грант з міського бюджету на підтримку молодіжного підприємництва в місті Павлоград»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Мелітопольська міська рада Запорізької області, «Амбасадори Мелітополя».

У номінації «сільські ради», «селищні ради»:

  • Диплом І ступеня – Драбівецька сільська рада Золотоніського району Черкаської області, «Майбутнє Драбівець творитиме молодь»;
  • Диплом І ступеня – Благодатна селищна рада міста Нововолинська Волинської області, «Створення молодіжного простору «The HUB» у Благодатному»;
  • Диплом ІІ ступеня – Немішаївська селищна рада Бородянського району Київської області, «Система розвитку участі молоді на основі механізмів спільного прийняття рішень «Від молодіжного парламенту до спеціалізованих громадських рад».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

  • Диплом І ступеня – Новопсковська селищна рада об’єднаної територіальної громади Новопсковського району Луганської області, «Створення умов для активізації та згуртування молоді Новопсковської ОТГ задля економічного розвитку громади»;
  • Диплом ІІІ ступеня – Шумська міська рада об’єднаної територіальної громади Тернопільської області, «Творча майстерня «ART-Box».

Список учасників конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році, нагороджених дипломами «Спеціальна відзнака»

Тема 1. «Заходи та рішення органів місцевого самоврядування, спрямовані на ріст доходів місцевого бюджету»

У номінації «районні ради»: Сокальська районна рада Львівської області, «Електронний інвестиційний сервіс – інструмент підвищення інвестиційної привабливості регіону».

У номінації «сільські ради», «селищні ради»: Ставищенська сільська рада Брусилівського району Житомирської області, «Геоінформаційні системи – основа земельного менеджменту та формування податкової бази територіальної громади».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»: Перечинська міська рада об’єднаної територіальної громади Закарпатської області, «Надання в пільгову оренду приміщень комунальної власності за 1 грн/рік терміном на 3 роки для ведення підприємницької діяльності».

Тема 2. «Розвиток, заснований на особливостях регіонів та громад»

У номінації «районні ради»:

  • Гадяцька районна рада Полтавської області, «Відкритий етнографічно-мистецький фестиваль «Підкова козацької слави» – історична цінність Гадяцького краю»;
  • Томаківська районна рада Дніпропетровської області, «Інтегрування креативної індустрії до структури місцевої економіки для стійкого розвитку Томаківського району Дніпропетровської області».

У номінації «сільські ради», «селищні ради»»:

  • Доброславська селищна рада Лиманського району Одеської області, «Дружба без кордонів: Міжнародний фестиваль вуличного мистецтва «Веселкове рандеву»;
  • Жовтнева сільська рада Токмацького району Запорізької області, «Фестиваль щасливих ягід – «родзинка» Жовтневої сільської ради, що формує туристично-рекреаційний імідж Токмацького регіону».

Тема 3. «Практики залучення молоді до місцевого економічного розвитку»

У номінації «районні ради»: Гадяцька районна рада Полтавської області, «Фонд підтримки підприємництва – реальна допомога молодіжним стартапам».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»: Мереф’янська міська рада об’єднаної територіальної громади Харківської області, «Молодіжна рада «Motion Team» – ефективні лідери змін Мереф’янської громади».

Джерело: Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації