Авторизація

Новини

IMG 7716

27 – 28 листопада 2019 року відбулась конференція «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу та науки», організована Українським інститутом міжнародної політики спільно Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 Захід проведено з метою моніторингу перших результатів впровадження Смарт спеціалізації в України, аналізу проблемних місць використання цього підходу, посилання комунікації між зацікавленими сторонами на урядовому та місцевому рівнях.

Смарт спеціалізація це підхід розроблений Європейською Комісією в рамках ініціативи «Інноваційний союз». Підхід дозволяє ідентифікувати ті галузі економіки, які мають інноваційний потенціал та побудувати взаємовигідне партнерство  для їх розвитку дозволяючи регіону підсилити власну конкурентоспроможність. Сьогодні на національному та регіональному рівні триває процес впровадження підходу смарт спеціалізації при підготовці стратегій регіонального розвитку на новий планувальний період 2021 – 2027 роки.

IMG 7710

Під час обговорень зазначалось.

Підхід смарт спеціалізація покликаний забезпечити єдність країни на основі розвитку відмінностей  регіонів.

Визначення смарт спеціалізації має бути за результатами широких обговорень усіх зацікавлених сторін регіону.

Під час заходу експерти розвіяли найчастіші міфи про смарт спеціалізацію. Детальніше про це за посиланням.

Окремі представники регіонів презентували визначені напрями смарт спеціалізації у їх регіонах. Зокрема, Харківський регіон визначив такі напрями: смарт IT-рішення, освіта для майбутнього, виробництво з високою доданою вартістю, біоекономіка та агротехнології.  Запорізький регіон – промисловість, туризм, агропромисловість.

Про необхідність проведення технологічного аудиту – моніторингу потреб бізнесу у інноваціях.

Сформовано такі складові етапи для впровадження підходу, а саме взаємодії бізнесу та науки: моніторинг і аналіз наукових розробок та бізнесів для їх подальшої синергії; комунікація сторін для пошуку співпраці та спільних точок дотику для подальшого розвитку регіонів. При цьому, необхідним є відповідна культура комунікації та інфраструктура.

IMG 7734

IMG 7728

IMG 7769

Нагадаємо, регіональні стратегії розвитку на 2021-2027 роки мають стати спільним планом для усіх, хто впливає на розвиток областей

Керівництво зі стратегії досліджень та інновацій для смарт спеціалізацій.

Інфографіка по смарт спеціалізації файл 1 та 2.

Доступно про  смарт спеціалізацію у відео від Європейської комісії.

 

Презентації учасників заходу.

 

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації