Авторизація

Новини

images

16 жовтня 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України  з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому зокрема Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак презентувала пріоритетні напрями діяльності Мінрегіону.

Пані міністр зазначила, що теза «Українці живуть у комфортних містах і селах» є однією із пріоритетних цілей, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України.

Під цієї ціллю слід розуміти відновлення та розбудова системного просторового планування територій.

Відсутність цього призводить до конфліктів між забудовниками та мешканцями громад та не дозволяє належним чином залучати інвестиції у розвиток громад.

Тому необхідно актуалізувати схеми планування територій та удосконалити законодавство з цього питання, зокрема ввести такий документ як схема планування території громади.

Одним з ключових законопроектів щодо удосконалення нормативно-правової бази з просторого планування є проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (реєстр. № 6403 від 21.04.2017).

Також потребує реформування система державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема пріоритетним є проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (реєстр. № 1081 від 29.08.2019).

Альона Бабак наголосила, що для забезпечення спроможності громад необхідно:

  • передати земельні ресурси в громади;
  • чітко визначити межі громади;
  • створити схеми планування території кожної громади.

Увесь виступ Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак є на відеозапису трансляції засідання (з 42:40).

Нагадаємо, Українська асоціація районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку впроваджує проект "Сталий розвиток Українських Карпат". В рамках цього проекту відбулося 5 круглих столів з обговорення та напрацювання пропозицій та шляхів реалізації Концепції розвитку гірських територій Українських Карпат.  Зокрема одним із ключових заходів в рамках цієї Концепції є розроблення схеми планування території українських Карпат. Також з метою забезпечення прозорості та стимулювання розвитку запущено геоінформаційний електронний додаток з нанесеними пріоритетними проектами розвитку. Детальніше за посиланням.

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Сталий розвиток Українських Карпат».

b_150_100_16777215_00_images_multithumb_thumbs_b_200_150_16777215_00_images_logos_polska_pomoc_logo.jpg

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща
в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації