Авторизація

Новини

Без названия

8 жовтня 2019 року відбувся модерований  діалог зі стейкхолдерами реформи децентралізації в приміщенні Мінрегіону, організований Аспен Інститут Київ. Захід відбувся в рамках Програми  «Добре врядування», яку розпочав впроваджувати Аспен Інститут Київ в вересні 2019 року, основним фокусом якої є реформи децентралізації та її вплив на ключових стейкхолдерів.

Метою Програми є поширення знань про принципи доброго врядування та кращі практики у цій сфері шляхом створення діалогової платформи для національних і місцевих лідерів. В результаті реалізації Програми будуть підготовлені пропозиції щодо коригування державної політики у сфері децентралізації, які стануть наслідком консультацій з ключовими заінтересованими особами реформи.

Предметом обговорення був вплив реформи децентралізації на місцевий економічний розвиток.

На заході представлено результати аналітичного дослідження з  даного питання, проведене фахівцями Аспен Інститут Київ.

Учасниками заходу були народні депутати України, представники центральних і місцевих  органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти.

Під час заходу учасниками висловлені зокрема, наступні тези.

Запровадження податку на сміття, через складність укладання договорів з населенням на вивезення побутових відходів, що полягає у відмові мешканців громади в укладанні таких договорів.

Про важливість просторового планування територій, що має передувати стратегічному плануванню розвитку територій.

Про усунення політики з місцевого самоврядування, де має бути виключно вирішення питань місцевого значення. На вирішення даного питання опосередковано спрямовані пропозиції до виборчого закону, підготовлені робочої групою Мінрегону.

Про назрілу необхідність адміністрування місцевих податків власними виконавчими органами громади.

Про автономізацію відкритих даних та взаємодію електронних реєстрів при наданні адміністративних послуг.

Спрощення та удосконалення отримання технічних умов на підключення електропостачання та газопостачання для об’єктів бізнесу.

Про формування культури взаємодії, комунікацій та долучення представників бізнесу  до обговорення проектів регуляторних актів.

Про важливість проектного підходу у розвитку територій, написання проектів, реалізація яких забезпечить додатковий дохід у місцевий бюджет та створення проектних офісів в органах місцевого самоврядування громади. При цьому, варто зазначити, що на разі Мінрегіон вибудовує модель співпраці з Агенціями регіонального розвитку

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації