Авторизація

Новини

72322808 395223781412919 2730712572977217536 n e1570087439717

Сьогодні Міністерство розвитку громад та територій України виступає в ролі комунікатора та координатора між державними органами та міжнародними організаціями щодо координації процесів розвитку і реалізації реформ, спрямованих на регіональний та місцевий розвиток. Основна мета та задача Агенцій регіонального розвитку (АРР) — це підвищення конкурентоспроможності та сталого розвитку кожної громади. Тому питання сталості АРР надважливе.

Про це повідомив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький під час Форуму Агенцій регіонального розвитку «АРР – дієвий інструмент регіонального розвитку», що відбувся 2 жовтня у Києві.

«Міністерство планує побудувати модель співпраці з АРР за принципом: офіс управління проектами в міністерстві — агенція регіонального розвитку — офіс управліннями проектами в громадах. Ця структура здійснюватиме координацію проектів, як на загальнодержавному рівні, так і на рівні громад», — сказав Дмитро Живицький.

Він зазначив, що ініціатива з реалізації проектів спрямованих на регіональний розвиток має йти від АРР, оскільки  вони є зв’язуючою ланкою  між громадами та центральними органами виконавчої влади.

«Сьогодні нам потрібно зрозуміти, чого не вистачає Агенціям, щоб стати справжніми провідниками змін на місцях. Наступного року буде змінено принципи та підходи відбору проектів на фінансування з ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку): буде вимірюватись вплив проектів на розвиток регіонів, чи будуть створені нові робочі місця, чи збільшуватиметься валовий регіональний продукт. І саме АРР мають працювати з місцевою владою над розробкою і реалізацією проектів направлених на розвиток територій», — наголосив він.

Нагадаємо, що 12 лютого 2019 року відбулась робоча нарада щодо узгодження остаточної редакції проекту Меморандуму співпрацю між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», державними установами «Офіс з просування експорту України» та« Офіс із залучення та підтримки інвестицій» щодо сприяння регіональному економічному розвитку та організаційної взаємодії за принципом «єдиного вікна» на базі агенцій регіонального розвитку.  Детальніше за посиланням.

У проекті Меморандуму від УАРОР було запропоновано надати платформу центру управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку» для проведення навчання та отримання консультацій он-лайн для підприємців, поширення кращих практик їх діяльності, а також надання підтримки у моніторингу, аналізу, обговоренні та опрацюванні питань, які виникають у діяльності  агенцій регіонального розвитку та підготовці пропозицій щодо їх вирішення. Детальніше за посиланням.

В регіонах також на сьогодні діють центри розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми U-LEAD з Європою, основним із напрямів, яких також є підтримка громад у розробці та реалізації проектів.

За матеріалами Веб-сайта Мінрегіона

 

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації