Авторизація

Новини

Українська асоціація районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку звернулася до Уряду та Парламенту з ініціативою змінити норми законодавства, які обмежують права керівників закладів освіти.

Як відомо, чинне законодавство передбачає, що одна і та сама особа не може бути керівником закладу загальної середньої освіти більше ніж два строки підряд. Після закінчення другого строку особа має право брати участь у конкурсі на заміщення вакансії керівника в іншому закладі загальної середньої освіти або продовжити роботу в тому самому закладі на іншій посаді.

Незмінною залишається ця норма і у законопроекті про повну загальну середню освіту (№ 10204 від 05.04.2019), прийнятому Верховною Радою у першому читанні 30 травня 2019 року.

Такі ж норми у законодавстві і щодо керівників кафедр та факультетів навчально-наукових інститутів.

В Ресурсному центрі УАРОР пропонують не обмежувати права педагогічних працівників, змінити чинне законодавство і дозволити керівнику закладу освіти після закінчення другого строку брати участь у конкурсі на цю посаду у тому ж закладі.

Ресурсний центр Асоціації запропонував  ініціювати  зміни до законодавства, які скасовують норми стосовно обмеження кількості строкових трудових договорів для керівників загальноосвітніх закладів та факультетів або кафедр навчально-наукових інститутів, а також інших закладів освіти. В Ресурсному центрі УАРОР пропонують внести відповідні зміни до:

  • пункту 12 статті 39 законопроекту № 10204 від 05.04.2019,
  • Закону України «Про вищу освіту»,
  • інших законів та законопроектів про інші види освіти.

На думку експертів Ресурсного центру  Асоціації, ці зміни дозволятимуть зберегти інституційну пам’ять у навчальному закладі і забезпечити продовження якісних змін у ньому.

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Сталий розвиток Українських Карпат».

b_150_100_16777215_00_images_multithumb_thumbs_b_200_150_16777215_00_images_logos_polska_pomoc_logo.jpg

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща
в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації