Авторизація

Новини

В Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях, а також у Києві пройшли обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат в рамках проекту «Сталий розвиток Українських Карпат».

Учасники цих обговорень, представники Уряду, державних обласних адміністрацій та обласних рад, районних держадміністрацій та районних рад, а також представники громад та експерти висловили наступні пропозиції до майбутньої Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат:

 1. Відобразити у проекті Державної програми диспропорції розвитку гірських територій по відношенню до інших територій та питання доступності послуг населення на цих територіях.
 2. Змінити пріоритети у державній політиці щодо гірських територій українських Карпат, а саме - відійти від політики надання соціальних пільг до політики стимулювання економічної активності цих територій. У результаті це має призвести до перетворення цих територій з проблемних на інвестиційно привабливі.
 3. Закласти до принципів впровадження Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат використання сучасних інструментів розвитку територій, таких як: державно-публічне партнерство, субсидіювання виробництва, інвестиційна допомога, надання компенсацій виробникам тощо.
 4. Оптимізувати перелік проектів, що пропонуються до реалізації в рамках Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат: проекти мають створювати додатковий фінансовий ресурс у місцевих бюджетах, що в подальшому дозволить співфінансувати проекти розвитку з місцевих бюджетів.
 5. Передбачити комплексне відновлення дорожньої інфраструктури, з урахуванням просторового планування, державної та регіональних стратегій розвитку.
 6. Вжити заходів для швидкої ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі приділити увагу розбудові системи центрів безпеки.
 7. Одним з пріоритетів визначити розбудову природно-заповідного фонду цих територій.
 8. Передбачити сприяння у створення центру підтримки вівчарства, що забезпечить зайнятість населення та подальший розвиток гірських територій українських Карпат.
 9. Використовувати сучасні геоінформаційні інструменти планування та управління територіями.
 10. Продовжити формувати спроможні громади, у відповідності до перспективних планів формування територій громад областей.
 11. Створити умови для забезпечення екологічної безпеки гірських територій українських Карпат.

 

Проект «Сталий розвиток Українських Карпат» впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України та Посольством Республіки Польща

b_150_100_16777215_00_images_multithumb_thumbs_b_200_150_16777215_00_images_logos_polska_pomoc_logo.jpg

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща
в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації