Авторизація

Новини

Закарпатська область 

За результатами круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, який відбувся 12 серпня 2019 року на Закарпатті, його учасниками висловлені наступні питання та пропозиції, які потребують вирішення:

 1. Стратегія регіонального розвитку до 2027 року має базуватися на схемах просторового планування та інтерактивній карті проектів розвитку. Також у стратегії розвитку до 2027 року має бути відображено унікальне географічне положення Закарпатської області, а саме спільний кордон з 4 країнами, що має велике значення для розвитку транскордонного співробітництва. Для цього необхідним є розвиток та відновлення транспортної інфраструктури: дорожнє господарство, пункти пропуску, автомобільне та залізничне сполучення.
 2. Створення спроможних громад, відповідно до сформованого перспективного плану формування територіальних громад.
 3. Кошти субвенції на соціально-економічний розвиток включити до Державного фонду регіонального розвитку або до окремого фонду, але розподіл здійснювати на конкурсній основі.
 4. Створення та використання інтерактивної карти просторового планування з нанесенням на неї проектів розвитку, яка дасть змогу показати можливі шляхи для розвитку територій та залучення інвестицій, як вітчизняних, так і міжнародних, створить відкритість у відносинах з партнерами по розвитку територій.
 5. Необхідним є відкриття нових спеціальностей у ВНЗ в сферу розвитку туризму та лісового господарства у професійно-технічних закладах освіти.
 6. Створення рейтингового переліку проектів та забезпечити його повне фінансування та спів фінансування, у тому числі в рамках транскордонної співпраці.
 7. Розведення функцій з охорони та використання лісових ресурсів.
 8. Дотримання лісоохоронних заходів.
 9. Зменшення дозвільних документів у сфері лісового господарства, у тому відповідного устаткування.

Івано-Франківська область

За результатами круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, який відбувся 20 серпня 2019 року на Івано-Франківщині, його учасниками висловлені наступні питання та пропозиції, які потребують вирішення:

 1. Поєднання стратегічних документів з схемами планування територій, при цьому, документи просторового планування мають бути першоосновою.
 2. Просторове планування: функціональне зонування територій з відображенням їх інвестиційної привабливості; обґрунтовані пропозиції щодо захисту довкілля; пропозиції з розвитку дорожнього господарства; об’єктів господарської сфери для бізнес середовища. Після розробки схеми планування гірських територій необхідним є розробка схеми планування території громади.
 3. Запропоновано зробити розвиток дорожнього господарства пріоритетним в 2020 році, щоб не розпорошувати ресурси та дати основу для подальшого розвитку.
 4. Необхідним є державна підтримка вівчарства та тваринництва у гірських територіях, спрощення процедури сертифікації тварин та діяльності ветеринарної служби.
 5. Проекти щодо стічних вод та утилізації відходів мають бути пріоритетними проектами та включені до Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат. Необхідним є створення відповідної мережі пунктів сміття сортувальних станцій з сміття переробним заводом.
 6. Виходячи з того, що води на гірських територіях не насичені йодом, це призводить до захворювань щитовидної залози, тому мають бути відповідні проекти спільно з МОЗ.
 7. Зниження ставок оподаткування у банках для відповідного підприємництва на гірських територіях.
 8. Спорудження сонячних та вітрових електростанцій на гірських територіях.
 9. Створення мережі інформаційно-туристичних центрів та нових рекреаційних центрів.
 10. Потребує вирішення питання дорожньої інфраструктури на території державних лісгоспів, також іншої дорожньої інфраструктури на всій території.
 11. Потребує одночасного вирішення питання відновлення лісових ресурсів з їх одночасним використанням, без накладення відповідних мораторіїв.
 12. Місцеві дороги перевести до класу безпеки СС-1, щоб спростити їх утримання.
 13. Розвиток спортивної інфраструктури, у тому числі для біатлону.
 14. Розвиток медично-природнього туризму.
 15. Розвиток місцевої промисловості, створення центру вівчарства.
 16. Створення туристичних кластерів, у тому числі міжрегіональних кластерів.

Чернівецька область

За результатами круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, який відбувся 21 серпня 2019 року на Буковині, його учасниками висловлені наступні питання та пропозиції, які потребують вирішення:

 1. Відновлення дорожньої інфраструктури та відкриття пунктів пропусків з Румунією, забезпечать прихід іноземних інвестицій, як до Чернівецької, так і до Івано-Франківської областей. Це дозволить забезпечити значний подальший розвиток регіону.
 2. Будівництво малих гідро електростанцій.
 3. Створення нового природно заповідного фонду.
 4. Державна підтримка збільшення поголів’я вівчарства, іншого тваринництва.
 5. Вирішення питання заліснення полонин пайового фонду земельних ділянок

Заходи відбулися в рамках проекту "Сталий розвиток Українських Карпат", який впроваджує Українська асоціація районних та обласних рад у партнерстві з Посольством Республіки Польща в Україні та Мінрегіоном. 

b_150_100_16777215_00_images_multithumb_thumbs_b_200_150_16777215_00_images_logos_polska_pomoc_logo.jpg

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща
в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації