Закарпатська область
За результатами круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, який відбувся 12 серпня 2019 року на Закарпатті, його учасниками висловлені наступні питання та пропозиції, які потребують вирішення:
- Стратегія регіонального розвитку до 2027 року має базуватися на схемах просторового планування та інтерактивній карті проектів розвитку. Також у стратегії розвитку до 2027 року має бути відображено унікальне географічне положення Закарпатської області, а саме спільний кордон з 4 країнами, що має велике значення для розвитку транскордонного співробітництва. Для цього необхідним є розвиток та відновлення транспортної інфраструктури: дорожнє господарство, пункти пропуску, автомобільне та залізничне сполучення.
- Створення спроможних громад, відповідно до сформованого перспективного плану формування територіальних громад.
- Кошти субвенції на соціально-економічний розвиток включити до Державного фонду регіонального розвитку або до окремого фонду, але розподіл здійснювати на конкурсній основі.
- Створення та використання інтерактивної карти просторового планування з нанесенням на неї проектів розвитку, яка дасть змогу показати можливі шляхи для розвитку територій та залучення інвестицій, як вітчизняних, так і міжнародних, створить відкритість у відносинах з партнерами по розвитку територій.
- Необхідним є відкриття нових спеціальностей у ВНЗ в сферу розвитку туризму та лісового господарства у професійно-технічних закладах освіти.
- Створення рейтингового переліку проектів та забезпечити його повне фінансування та спів фінансування, у тому числі в рамках транскордонної співпраці.
- Розведення функцій з охорони та використання лісових ресурсів.
- Дотримання лісоохоронних заходів.
- Зменшення дозвільних документів у сфері лісового господарства, у тому відповідного устаткування.
Івано-Франківська область
За результатами круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, який відбувся 20 серпня 2019 року на Івано-Франківщині, його учасниками висловлені наступні питання та пропозиції, які потребують вирішення:
- Поєднання стратегічних документів з схемами планування територій, при цьому, документи просторового планування мають бути першоосновою.
- Просторове планування: функціональне зонування територій з відображенням їх інвестиційної привабливості; обґрунтовані пропозиції щодо захисту довкілля; пропозиції з розвитку дорожнього господарства; об’єктів господарської сфери для бізнес середовища. Після розробки схеми планування гірських територій необхідним є розробка схеми планування території громади.
- Запропоновано зробити розвиток дорожнього господарства пріоритетним в 2020 році, щоб не розпорошувати ресурси та дати основу для подальшого розвитку.
- Необхідним є державна підтримка вівчарства та тваринництва у гірських територіях, спрощення процедури сертифікації тварин та діяльності ветеринарної служби.
- Проекти щодо стічних вод та утилізації відходів мають бути пріоритетними проектами та включені до Державної програми розвитку гірських територій українських Карпат. Необхідним є створення відповідної мережі пунктів сміття сортувальних станцій з сміття переробним заводом.
- Виходячи з того, що води на гірських територіях не насичені йодом, це призводить до захворювань щитовидної залози, тому мають бути відповідні проекти спільно з МОЗ.
- Зниження ставок оподаткування у банках для відповідного підприємництва на гірських територіях.
- Спорудження сонячних та вітрових електростанцій на гірських територіях.
- Створення мережі інформаційно-туристичних центрів та нових рекреаційних центрів.
- Потребує вирішення питання дорожньої інфраструктури на території державних лісгоспів, також іншої дорожньої інфраструктури на всій території.
- Потребує одночасного вирішення питання відновлення лісових ресурсів з їх одночасним використанням, без накладення відповідних мораторіїв.
- Місцеві дороги перевести до класу безпеки СС-1, щоб спростити їх утримання.
- Розвиток спортивної інфраструктури, у тому числі для біатлону.
- Розвиток медично-природнього туризму.
- Розвиток місцевої промисловості, створення центру вівчарства.
- Створення туристичних кластерів, у тому числі міжрегіональних кластерів.
Чернівецька область
За результатами круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат, який відбувся 21 серпня 2019 року на Буковині, його учасниками висловлені наступні питання та пропозиції, які потребують вирішення:
- Відновлення дорожньої інфраструктури та відкриття пунктів пропусків з Румунією, забезпечать прихід іноземних інвестицій, як до Чернівецької, так і до Івано-Франківської областей. Це дозволить забезпечити значний подальший розвиток регіону.
- Будівництво малих гідро електростанцій.
- Створення нового природно заповідного фонду.
- Державна підтримка збільшення поголів’я вівчарства, іншого тваринництва.
- Вирішення питання заліснення полонин пайового фонду земельних ділянок
Заходи відбулися в рамках проекту "Сталий розвиток Українських Карпат", який впроваджує Українська асоціація районних та обласних рад у партнерстві з Посольством Республіки Польща в Україні та Мінрегіоном.
Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща
в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.
.