Авторизація

Новини

Триває підготовка стратегії розвитку Закарпатської області на 2021-2027 роки.

На сайті Закарпатської обласної державної адміністрації створили окремий розділ з інформаційно-аналітичними матеріалами щодо підготовки нової стратегії розвитку регіону. Детальніше за посиланням.

Виходячи з цих матеріалів, розвиток гірських територій області є пріоритетним напрямком майбутнього стратегічного документу. В області планують вирівняти диспропорції в розвитку гірських та низинних територій.

У тексті чинної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року питання розвиту гірських територій закріплене в операційній цілі «Вирівнювання диспропорцій розвитку гірських, передгірних і низинних територій». Цяціль складається з наступних завдань:

  • формування системи надання регіональних дотацій та підтримки суб'єктів господарювання на гірських територіях;
  • формування та підтримка діяльності інституцій економічного і соціального розвитку на гірських територіях;
  • формування регіональної системи підтримки екологічно допустимих бізнесів на гірських територіях.

З проекту стратегії розвитку Закарпатської області на 2021-2027 роки в частині розвитку гірських територій можна зробити такі проміжні висновки:

  1. В області працюють над розробкою програмних документів, покликаних вирівнювати диспропорції в розвитку гірських та низинних територій.
  2. В регіоні вже реалізовується ряд проектів та програм, які сприятимуть підвищенню економічної та соціальної складових розвиток громад, які проживають на гірських територіях.
  3. На території чотирьох карпатських областей України реалізовується спільний проект «Карпатська мережа регіонального розвитку», яка передбачає укріплення єдиного механізму підтримки карпатських громад навколо реалізації на конкурсній основі проектів місцевого розвитку. Наступним етапом такої взаємодії має стати утворення Європейської програми підтримки карпатських країн.

Нагадаємо, чинні регіональні стратегії розвитку діють до 2020 року. Нові стратегії розвитку регіонів розробляються з урахуванням нових вимог законодавства – зокрема, одна із цілей стратегії має відповідати принципу смарт-спеціалізації.

Більше про принцип смарт-спеціалізації за посиланнями:

-  Впровадження підходу Європейського союзу до регіонального розвитку щодо смарт-спеціалізації

-  Обласні ради - ключові суб’єкти стратегічного планування

Детальніше про розвиток гірських територій українських Карпат -за посиланням.

Інформаційний матеріал підготовлений в рамках проекту "Сталий розвиток Українських Карпат".

polska pomoc logo

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща
в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації