Авторизація

Новини

Українська асоціація районних та обласних рад підготувала аналітичну записку «Першочергові завдання з реалізації Концепції розвитку гірських територій».

В основі документу - підсумки обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат 27 червня 2019 року в ході IV Форуму місцевого розвитку у Трускавці. Це обговорення є частиною проекту «Сталий розвиток українських Карпат», який впроваджується УАРОР в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку у партнерстві з Посольством Республіки Польща та Мінрегіоном.

Документ серед іншого визначає такі першочергові завдання реалізації Концепції:

 1. Розробити схему планування гірських територій українських Карпат. Це дозволить забезпечити сталий, комплексний розвиток цих територій з урахуванням географічних, природних, економічних, культурних, соціальних, інфраструктурних особливостей.
 2. Розробляти регіональні Стратегії розвитку Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей на період 2021-2027 роки з урахуванням схеми планування територій гірських територій Українських Карпат.
 3. Продовжити формувати спроможні громади, як осередки економічної активності.
 4. Вжити заходів, у тому числі використовуючи інструменти державно-приватного партнерства, проектів міжнародної технічної допомоги, на відновлення та розбудову інфраструктури гірських територій українських Карпат, в першу чергу - дорожньої.
 5. Здійснювати розбудову туристичної інфраструктури Карпат на основі самобутніх та унікальних культурних особливостей.
 6. Провести комплексні заходи для підвищення екологічної безпека Карпат, у тому числі підвищення культури громад щодо поводження з побутовими відходами.
 7. Ініціювати перед Європейською Комісією впровадження пілотної програми підтримки регіональної політики Українських Карпат, базуючись на досвіді фінансування Європейським Союзом програм розвитку регіонів, спрямувавши кошти Програми на фінансування проектів розвитку Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської областей.
 8. Беручи до уваги позитивний досвід реалізації Програми підтримки ініціатив карпатських громад на території чотирьох карпатських областей, доручити адміністрування пілотної програми підтримки регіональної політики українських Карпат Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».
 9. Ініціювати внесення змін до угод між Україною і Європейським Союзом в частині звільнення від сплати податку на додану вартість, з метою підвищення ефективності реалізації українськими партнерами проектів міжнародної технічної допомоги у фінансовій перспективі 2021-2027 рр.
 10. Врегулювати бюджетне вирівнювання місцевих бюджетів шляхом внесення змін до методології та механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності в частині урахування під час розрахунку обсягів базової (реверсної) дотації показників місцевих бюджетів;
 11. Змінити пропорції під час розподілу додаткової дотації, з урахуванням особливостей гірських територій, на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в частині здійснення розподілу дотації у галузі освіти з розрахунку на учня;
 12. Розробити для потенційних реципієнтів міжнародної технічної допомоги механізм отримання коштів з державного бюджету на співфінансування проектів та відшкодування фінальних (балансових) платежів на умовах повернення;
 13. Передбачити при складанні Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» окрему статтю видатків для співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги;
 14. Звернутися до органів, відповідальних за планування програм Європейського Союзу, із проханням включити Львівську область до території реалізації Програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна і Дунайської транснаціональної програми у фінансовій перспективі 2021-2027;

Аналітична записка надіслана до Мінрегіону для врахуванні у реалізації Концепції розвитку гірських територій.

Довідково

Детальніше про обговорення перспектив розвитку гірських територій, за посиланням.

Про роботу  над пропозиціями, які удосконалять систему горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів, за посиланням.

 

 

polska pomoc logo

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

Аналітична записка представляє виключно думку автора, що може не збігатися з офіційною позицією Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації