Авторизація

Новини

25 червня 2019 року у м. Трускавці розпочав роботу IV Форум місцевого розвитку.

Відкрив Форум Олександр Ганущин, Голова Львівської обласної ради, голова Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», голова Правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», віце-президент Української асоціації районних та обласних рад.

У форматі відеозвернення до учасників Форуму звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зазначив, що розвиток гірських територій Український Карпат є одним з важливих пріоритетів роботи Уряду.  Прем’єр-міністр повідомив, що профінансовано вже близько 800 проектів у цьому напрямі. Володимир Гройсман також наголосив, що реформа децентралізації потребує закріплення у Основному законі України. Відповідні зміни до Конституції України в частині децентралізації, підготовлені Урядом, вже опубліковані на Урядовому порталі для обговорення.

Також у відкритті Форуму взяв участь Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, зазначивши про важливе географічне положення Львівщини, яка є економічно-логістичним хабом, як для Європи, так і Азії. Він розповів також про потребу розвитку державно-приватного партнерства та створення і діяльність індустріальних парків.

Під час першої пленарної дискусії «Розвиток українських регіонів крізь призму євроатлантичної інтеграції» обговорювались шляхи досягнення стратегічного курсу України: членства в ЄС і НАТО та різні аспекти питань безпеки.

Зокрема, в питаннях екологічної безпеки наголошувалось на ключовій ролі регіонів у затвердженні до кінця 2019 року планів поводження з відходами. Про це зазначив, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

IMG 0675

В перший день Форуму відбулась також панельна дискусія «Ефективна взаємодія між владою, бізнесом та громадами – запорука сталого економічного розвитку». Її учасники - голови Дніпропетровської, Житомирської і Львівської обласних рад.

Під час панелі наголошувалось на важливості розвитку та становлення державно-приватного партнерства в Україні, у якому ключову роль відіграє публічний інтерес, баланс державного і приватного інтересу, що чітко обумовлюється у відповідному договору на довгостроковій основі.

Представник МЕРТ, виокремила такі важливі умови розвитку державно-приватного партнерства:

  • законодавче забезпечення: проект Закону про концесії (реєстр.№ 8125 від 15.03.2018);
  • політична воля: у стадії підготовки стратегія розвитку державно-приватного партнерства;
  • інституційна спроможність: створена Агенція державно-приватного партнерства.

Учасники панельної дискусій погодились, що стримуючим фактором розвитку територій є брак робітничих кадрів, а тому необхідно розвивати професійно-технічну освіту, зокрема передачу її закладів в управління обласних рад та впровадження дуальної системи освіти. Присутні також відзначили, що об’єднані громади, які формуються в рамках реформи децентралізації, є потенційними та надійними партнерами для місцевого бізнес середовища.

IMG 0689

Інформаційний матеріал підготовлений в рамках проекту "Сталий розвиток Українських Карпат".

polska pomoc logo

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща
в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації