Авторизація

Новини

57336222 352103198757927 7309215296118587392 o

18 квітня 2019 року відбулася церемонія нагородження фіналістів Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Робота засобів масової інформації дозволяє суспільству зрозуміти куди рухається країна і як змінюється система менеджменту у процесі децентралізації. Особлива роль належить регіональним ЗМІ, які, як на мене, мають більше довіри від громадян і є більш об’єктивними у висвітленні якісних змін на місцях. Настав час відкрити потужний інформаційний фронт не лише для донесення результатів децентралізацій, а й для захисту реформи.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ УкраїниГеннадій Зубкопід час нагородження фіналістів Всеукраїнського журналістського конкурсу «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

«Впровадження децентралізації стосується не тільки об’єднання громад, передачі повноважень і можливостей на місця, це також реалізація європейських принципів демократичного управління у нашій державі. Де кожен громадянин може впливати на владу як на центральному, так і місцевому рівнях, контролювати її рішення і діяльність, вимагати звіту за витрачені бюджетні кошти. Це і є європейська демократія, яка гуртує українське суспільство навколо мети – вступу до ЄС і НАТО», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець подякував всім журналістам, які висвітлюють тему децентралізації, які пишуть про проблеми, котрі виявляються під час реалізації реформи, і, що найголовніше, – спільно з органами місцевої влади намагаються знайти ті відповіді, які хвилюють сьогодні усе суспільство.

Також Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ УкраїниГеннадій Зубко проінформував присутніх про сучасний стан та перспективи подальшого реформування місцевого самоврядування.

NSV 6446

У свою чергу, заступник Голови Офісу Ради Європи в УкраїніОлена Литвиненкозазначила: «Реформа була, є і залишається на порядку денному Ради Європи як одна з пріоритетних. І ми можемо констатувати, що реальний поштовх децентралізації був зроблений саме у 2014 році, коли розпочалося об’єднання громад, їх фінансове зміцнення, розширення повноважень і можливостей органів місцевого самоврядування. І на думку не тільки Ради Європи, а й багатьох міжнародних організацій, ця реформа є наразі найуспішнішою в Україні, яка показує сталий і ефективний результат! Безумовно, це та реформа, якою може і повинна пишатися Україна! Це той позитив, який відбувається в країні на фоні буремних подій і складної соціально-політичної ситуації. І важливо ці результати висвітлювати, адже поінформовані громадяни в різних куточках України і на різних рівнях врядування стають більш активними і відповідальними у прийнятті рішень».

NSV 6831

Генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов у своєму виступі на заході відзначив, про покращення якості журналістських робіт з висвітлення реформи децентралізації, які надходять на цей Конкурс, в порівнянні з роботами, які надходили на цей Конкурс у минулих роках. 

Зазначив про оголошення проведення цього Конкурсу і у 2019 році та запросив слідкувати за інформації стосовно умов цього Конкурсу у 2019 році на Веб-сайтах Мінрегіону, Програми Ради Європи Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

Менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Андрій Гук проінформував учасників, що вже 8 обласних рад прийняли рішення про проведення регіональних конкурсів журналістських робіт за методологією Ради Європи та за власні кошти обласного бюджету. А саме: Вінницька, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська обласні ради та Донецька обласна державна адміністрація, військово-цивільна адміністрація.

NSV 6709

Також було зазначено, що Українська асоціація районних та обласних рад рекомендувала обласним радам започатковувати і проводити регіональні конкурси журналістських робіт.

Нагадаємо, щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» проводиться  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України разом із Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та ГO «Інтерньюз-Україна».

Цього разу на Конкурс надійшло 269 робіт, з яких відібрано 12 робіт (20 авторів і співавторів). Переможці представляють Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Миколаївську, Одеську, Рівненську, Сумську області (по одному фіналісту), Хмельницьку  – 2, Черкащину другий рік поспіль представляють 3 фіналісти.

NSV 6767

NSV 6927

Довідково

Рекомендація Асоціації щодо зазначеного Конкурсу міститься у Резолюція XVII Всеукраїнської наради-семанару для представників органів місцевого самоврядування.

За матеріалами Веб-сайта Децентралізація

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації