Авторизація

Новини

Концепція розвитку Українських Карпат м

Уряд 03.04. 2019 року схвалив Концепцію розвитку гірських територій українських Карпат.

Прийняття акта обумовлено необхідністю запровадити комплексний підхід до вирішення проблемних питань розвитку гірських територій, що дозволить створити необхідні організаційні, правові та фінансові передумови для їх збалансованого розвитку.

Реалізація концепції сприятиме ефективному територіальному розвитку Карпатського регіону та дасть можливість забезпечити:

вирівнювання диспропорцій в регіональному розвитку шляхом реалізації спільних проектів, спрямованих на розв’язання проблем розвитку Карпат;

підвищення конкурентоспроможності гірських територій шляхом започаткування нових виробництв, збільшення кількості робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення;

посилення економічної співпраці в регіоні шляхом розвитку туризму, збереження історико-культурної спадщини, розвитку макрорегіональних інноваційних екосистем;

підвищення транспортної та інформаційної доступності на гірських територіях;

охорону навколишнього природного середовища шляхом раціонального управління природними ресурсами, диверсифікації джерел енергії, додержання норм екологічної безпеки тощо.

Фінансування заходів з реалізації Концепції здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством.

Детальніше за посиланням.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках діяльності робочої групи з аналізу проблем гірських територій розпичинає збір та підготовку проекту плану заходів з реалізації цієї Концепції, за відповідною формою.

Запрошуємо усіх зацікавлених сторін надавати пропозиції до проекту плану заходів з урахуванням запропонованої форми до 19.04.2019  у відповідній темі Форуму Ресурсного центру.

Нагадуємо, що на веб-порталі Ресурсного центру діє постійна рубрика щодо інформації про Концепцію розвитку гірських територій Українських Карпат та інструменти розвитку гірських територій Українських Карпат.

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації