Авторизація

Новини

права

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин вирішив рекомендувати Верховній Раді України провести 10 квітня 2019 року парламентські слухання на тему: "Стан забезпечення реалізації прав внутрішньо переміщених осіб в Україні".

Відповідне рішення ухвалено сьогодні, 7 лютого, на засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

За результатами обговорення члени Комітету рекомендували Верховній Раді України прийняти у першому читанні та за основу проект Закону про внесення змін до статті 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (щодо створення умов для добровільного повернення таких осіб до їхнього покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні), № 9298, внесений народними депутатами О. Кужель та А. Шкрум з урахуванням окремих положень альтернативного проекту Закону про внесення змін до статті 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", № 9298-1, внесений народним депутатом О. Недавою.

Члени Комітету рекомендували Верховній Раді повернути на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи проект Закону про внесення змін до статті 10 Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", № 9298-1.

Під час засідання було також вирішено винести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Закону «Про звернення громадян» (щодо реалізації конституційного права на звернення особами, які визнані судом недієздатними). Законопроект розроблений на виконання рішення Конституційного Суду України від 11 жовтня 2018 року № 8-р/2018 (справа про звернення осіб, визнаних судом недієздатними).

Також Комітет заслухав інформацію МТОТ стосовно питань підтримки осіб, позбавлених особистої свободи у зв’язку з їх громадською або політичною діяльністю незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та органами влади Російської Федерації.

Окрім того, було вирішено провести окреме розширене засідання Комітету, на якому буде заслухано звіт про роботу МТОТ.

На засіданні Комітету 7 лютого були присутні народні депутати-члени Комітету: голова Комітету Григорій Немиря, заступник голови Комітету Георгій Логвінський, члени Комітету Василь Брензович, Мустафа Джемілєв, Ірина Суслова та Рефат Чубаров.

Джерело: Офіційний веб-портал Верховної Ради України

Нагадаємо, що на розгляді Верховної Ради України знаходиться проект  Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян) (реєстр. № 6240 від 27.03.2017) детальніше за посиланням.

Питання щодо забезпечення право голосу внутрішньо переміщених осіб під час виборів піднімалось на 35 сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, детальніше за посиланням.

 

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації