Авторизація

Новини

Україна є однією з країн світу, що найбільш інтенсивно споживають енергію. Однією з причин такого високого рівня споживання енергії є використання старих технологій (або енергетичної інфраструктури) по всій території України, які є морально застарілими і досить неефективними. Це спричиняє втрати енергії до 30%. Ремонт або заміна цих технологій потребує багато коштів і часу.

Рослини і природні ресурси (наприклад, вугільні шахти, підземні запаси нафти і газу) є ключовими джерелами енергії для України. Вони складають 79% від національного виробництва енергії, 18% з них припадає на ядерну енергію. Використання  альтернативних/поновлюваних джерел енергії (наприклад, води, вітру, біогазу, сонячної енергії, тощо) все ще знаходиться на початковій стадії, оскільки вони виробляють лише 3% від загальної енергії, виробленої в країні, незважаючи на те, що ці джерела енергії мають величезний потенціал в Україні.

За рахунок власних джерел енергії, Україна задовольняє тільки 61% потреб в енергії, 39% дефіциту задовольняється за рахунок імпорту. Час від часу, ця енергозалежність від інших країн стає серйозною загрозою для економічного зростання і національної безпеки. У такій ситуації політика уряду направлена на сприяння розвитку поновлюваних джерел енергії та інноваційних / енергоефективних технологій. Проте, існує ряд факторів, які перешкоджають такому баченню уряду, включаючи недостатній рівень обізнаності та вміння на місцевому рівні. Проект МРГ націлений на розбудову місцевих спроможностей шляхом надання можливостей громадянам та місцевим органам влади більше дізнатися про ці технології і використовувати їх спільно для вирішення своїх енергетичних проблем на сталій основі.

Проект МРГ допомагає українським сільським громадам та місцевим/регіональним органам влади реалізувати бачення ефективного використання енергії на основі колективних дій в рамках компоненту з енергоефективності Проекту МРГ. Проект надає технічну та фінансову допомогу для покращення енергетичної ситуації на місцевому рівні.

Основні напрямки надання допомоги:

  • розробка стратегії з енергоефективності у 6 обраних областях
  • Мікрогранти на реалізацію 300 мікропроектів
  • Проведення тренінгів, круглих столів, семінарів та організація візитів на місця - для підвищення обізнаності та навичок
  • Пропаганда/мотивація психологічної готовності - зібратися разом і діяти спільно

На сайті Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" Ви можете знайти детальну інформацію про хід впровадження окремого компоненту з енергоефективності - http://www.cba.org.ua/ua/activities/-project-component-on-energy-efficiency

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації