Авторизація
Публікації Проекту "Місцевий розвиток орієнтований на громаду", який фінансується Європейським Союзом (ЄС) та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН)
Публікації Проекту Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток»
Публікації швейцарсько-українського Проекту "Підтримка децентралізації в Україні - DESPRO"
Практика публічних комунікацій. Посібник для об’єднаних громад.
Ця брошура створена насамперед для людей, які працюють в об’єднаних територіальних громадах – як правило, в інформаційній сфері (напрямі).
Також ця брошура покликана допомогти голові об’єднаної громади глибше з’ясувати для себе такі питання:
• чому громадські (публічні) комунікації є життєво необхідним видом діяльності громади?
• чому вони є справою не менш важливою, ніж основна господарсько-економічна діяльність?
• чому плануванню громадських комунікацій слід приділяти таку ж увагу, як і плануванню бюджету
громади?
• чому на громадські комунікації – як і на господарську чи адміністративну діяльність громади – слід
обов’язково планувати й виділяти свій особистий час і... певні фінансові кошти та матеріально-
технічні ресурси. Хоч і не такі значні, але все ж – накладні витрати...
Як створити ЦНАП? Відповіді на всі запитання - у інтернет-посібнику
Практичні поради як створити Центр надання адміністративних послуг, планувальні і технічні рішення та інші питання, пов’язані зі створенням належних умов для надання громадянам якісних і доступних адміністративних, комунальних послуг – відповіді на все це тепер можна знайти у відповідному інтернет-посібнику.
Інформаційний матеріал по створенню ЦНАПів в Україні підготувала програма «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» компонент №2.

Посібником можуть скористатися не тільки об’єднані територіальні громади, а й інші громади – села, селища, міста, райони, області.

Автори цього інформаційного матеріалу зазначають, що він з часом доповнюватиметься і розширюватиметься, в залежності від запиту з територій.


Формування спроможних територіальних громад. Посібник
Посібник містить алгоритми здійснення добровільного об'єднання територіальних громад та добровільного приєднання територіальних громад до об'єднаних територіальних громад, а також зразки відповідних документів. Також у виданні висвітлюються питання поняття "спроможна територіальна громада", повноважень органів місцевого самоврядування в ОТГ, наводиться інформація щодо ресурсної бази ОТГ, їх інфраструктурного та кадрового забезпечення. Крім того, Посібник містить оновлене відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу старости села, селища" Примірне положення про старосту села (селища) об'єднаної територіальної громади.
книга «Інструменти розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації влади»
У відкритому доступі з’явилася книга «Інструменти розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації влади». Видання здійснене за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та на запит Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У книзі узагальнено вимоги законодавства, що стосуються найбільш важливих напрямків роботи об’єднаних територіальних громад, та висвітлено питання їхньої повсякденної роботи.

Книга містить практичні поради та інструменти, які дозволять спрямувати діяльність об’єднаних територіальних громад на благо інтересів та потреб громадян.

Видання розраховане на працівників органів місцевого самоврядування, органів державної влади, науковців, представників муніципальної громадськості.
Практичний посібник з питань формування спроможних територіальних громад
Практичний посібник з питань формування спроможних територіальних громад підготовлений Асоціацією міст України.
Посібник містить роз’яснення щодо етапів та строків добровільного об’єднання територіальних громад, а також інформацію про повноваження та ресурси об’єднаних громад, перспективні плани формування територій тощо. Окрім того, наведено зразки проектів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування до кожного етапу добровільного об’єднання. Адресується сільським, селищним, міським головам, депутатам місцевих рад та усім, хто займається практичною реалізацією положень законодавства щодо формування спроможних територіальних громад.

Автор: Видання здійснене в рамках проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), який реалізується Асоціацією міст України.
Дата публікації: 2015 рік
Область: Київ
Регіональне управління
У підручнику викладено найважливіші теоретичні, методологічні та практичні питання регіонального управління: основи теорії, суть, принципи і правове поле. Визначено найбільш суттєві характеристики змісту і природи регіонального управління. Розглянуто основні механіз-
ми збалансованого регіонального розвитку. Розкрито особливості управління розвитком виробничої та соціальної інфраструктури. Проаналізовано особливості проблемних регіонів. Відображено сучасні форми відносин в управлінні розвитком регіонів. Вивчено зарубіжний досвід державної регіональної політики та управління регіональним розвитком. Розрахований на слухачів Національної академії державного управління при Президентові України, студентів, аспірантів, докторантів та викладачів вищих навчальних закладів,
фахівців державних органів та органів місцевого самоврядування, фахівців з питань державної регіональної політики та реформування регіонального управління.
Автор: Автори-упорядники : Ю. В. Ковбасюк, В. М. Вакуленко, М. К. Орлатий, О. І. Васильєва, К. О. Ващенко, О. С. Ігнатенко, О. М. Коваль, В. С. Куйбіда, В. П. Удовиченко, Ю. М. Андрійчук, О. В. Берданова, Г. А. Борщ, І. В. Валентюк, Н. В. Васильєва, Н. М. Гринчук, Ю. Ф. Дехтяренко, І. О. Дегтярьова, С. А. Романюк, Н. А. Сич.
Дата публікації: 2014 рік
Область: Київ
Глосарій термінів з моніторингу та оцінювання
Видання розраховане на українських фахівців з оцінювання, осіб місцевого самоврядування, науковців, викладачів, студентів, аспірантів, державних службовців, та всіх кого цікавлять питання моніторингу і оцінювання. Глосарій має на меті допомогти уніфікації термінології з моніторингу і оцінювання у відповідності до практики оцінювання в Україні. Даний глосарій – ще один крок на шляху до уніфікації термінології.
Автор: Українська асоціація оцінювання Горошко Альона, Консультант з питань ВІЛСНІДу Нарчинська Тетяна, Координатор проектів науково-технічного співробітництва, ФЦДР Озимок Ірина, Голова постійного представництва ADETEF в Україні Тарнай Володимир, Експерт Центру політичних студій та аналітики
Дата публікації: 2014
Кращі практики креативу і естетики використання міського простору
Посібник про важливі дрібниці, які перетворюють сірі та одноманітні місця проживання на яскраві і комфортні міста у яких хочеться жити.
Автор: Микола Орлов
Дата публікації: 2014
Оцінювання системи місцевих фінансів у містах України: Методичний посібник
У представленому методичному посібнику викладено матеріали, потрібні для проведення оцінки
системи місцевих фінансів у містах України. Детально розкрито історію та практику бенчмаркінгу
(оцінювання) системи місцевих фінансів у розвинених країнах світу, основні риси, елементи та
базові компоненти такої системи. Визначено етапи проведення оцінювання та описано покроковий
алгоритм дій на кожному з них.
Посібник також містить огляд усіх складових елементів системи оцінювання – статистичні таблиці,
анкети-опитування міста та форми фінального звіту з проведеної оцінки. Роз’яснено порядок та
прикладні аспекти застосування бенчмаркінгу (оцінювання) системи місцевих фінансів у містах
України, форми документів, потрібних для проведення оцінки, зокрема щодо використання
системи шкали оцінювання індикаторів та аналізу статистичних даних.
Видання розраховане на фахівців із питань фіскальної політики, державних службовців, посадових
осіб та депутатів органів місцевого самоврядування, науковців, викладачів, аспірантів, а також на
широке коло громадян, які цікавля
Автор: Видання створила та впорядкувала група експертів Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні»: Щербина І.Ф. Габор Петері Зубенко В.В. Чуркіна О.І. Голинська О.В. Корнієнко А.І.
Дата публікації: 2014
Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів
Визначення інвестиційного потенціалу, інвестиційних ризиків та стану інвестиційного клімату, а також рівня інвестиційної активності регіонів України та за результатами дослідження встановлення індексу, а на його основі – рейтину інвестиційної привабливості регіонів (областей) України.
Автор: Підготовлено Київським міжнародним інститутом соціології у партнерстві з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України
Дата публікації: 2014
« Початок Попереднє 1 2 Наступне Кінець »

Нове в бібліотеці

 banner 2017 konkurs rozvytok

Навчальні тренінги для представників районних та обласних рад

Префект

banner 2017 findec rozvytok

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації

Децентралізація