Авторизація

Щодо питань сплати фіксованого сільськогосподарського податку

Статтею 307 Кодексу встановлені особливості обкладення платників фіксованого сільськогосподарського податку (далі - ФСП) окремими податками і зборами. Так, відповідно до пункту 307.1 цієї статті платники ФСП не є платниками таких податків і зборів:
а) податку на прибуток підприємств;
б) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва);
в) збору за спеціальне використання води;
г) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (у частині провадження торговельної діяльності).
Податки і збори, не зазначені у пункті 307.1 цієї статті, сплачуються платником податку в порядку і розмірах, установлених цим Кодексом, а єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - в порядку, визначеному Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (п. 307.2 ст. 307 ПКУ).
Таким чином, сільськогосподарський товаровиробник виконавши умови ст.ст. 301 та 308 ПКУ і набувши/підтвердивши статус платника ФСП звільняється від сплати вище перелічених податків і зборів.
Відповідно до пункту 301.1 статті 301 Кодексу платниками фіксованого сільськогосподарського податку (далі – ФСП) з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 301.6 цієї статті, можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка виробництва сільськогосподарської продукції за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Отже, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва здійснюється за попередній податковий (звітний) рік.
Базовим податковим (звітним) періодом, як встановлено статтею 305 Кодексу, для ФСП є календарний рік, який починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року.
Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників – це період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року, а податковий (звітний) рік для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються, – період з початку року до їх фактичного припинення.
Однією з умов при набутті і підтвердженні сільськогосподарським товаровиробником статусу платника ФСП (ст. 308 ПКУ) є, зокрема, надання органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок відомості (довідки) про наявність земельних ділянок.
Оскільки фіксований сільськогосподарський податок є особливим спеціальним режимом оподаткування у агропромисловому секторі, то для набуття статусу платника ФСП сільськогосподарським товаровиробником повинні бути виконані умови, які встановлені ст.ст. 301 та 308 ПКУ. Невиконання цих умов не дасть можливість сільськогосподарському товаровиробнику зареєструватися платником ФСП.
За матерілами Веб-сайту Міндоходів
 http://minrd.gov.ua/slujba--yaka-pratsyue-dlya-vas/vidpovidi-na-pitannya-predstavnikiv-ag/60390.html

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації