Авторизація

Конкурси

З 31 липня 2015 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2015 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Мета конкурсу: відбір, відзначення і поширення кращих проектів і програм органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій, що були реалізовані на практиці.

Теми конкурсу:

1. Співробітництво громад: практичні результати і вигоди.

2. Енергозбереження та енергоефективність.

3. Стимулювання економічної активності, створення робочих місць.

Основні завдання конкурсу:

сприяння в набутті нових знань, обміну досвідом органів місцевого самоврядування;

публічне визнання досягнень органів місцевого самоврядування;

поширення кращих практик та корисних ініціатив органів місцевого самоврядування, спрямованих на розвиток територіальних громад.

Конкурс проводиться у співпраці з Радою Європи.

Подання заявок для участі у конкурсі «Кращ і практики місцевого самоврядування» 2015 року

Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку (завантажити файл у форматі Word), яка знаходиться на сайтах Мінрегіону та його партнерів (w w w .minregion.gov.ua, w w w .slg-coe.org.ua,uaror.org.ua, auc.org.ua, w w w .vassr.org) і надіслати її до 30 вересня 2015 року електронною поштою на адресу Best.Practice.Ukraine@ coe.int.

Заявки мають бути підписані посадовою особою, уповноваженою представляти орган місцевого самоврядування, та завірені його печаткою. Орган місцевого самоврядування може подати декілька заявок на конкурс, але не більш е однієї за кожною із тем.

У конкурсі 2015 року беруть участь практики, реалізовані у період із 2013 по 2015 роки.

Додаткову інформацію щодо конкурсу можна отримати за тел. 044-303 99 16 (внутрішні - 112; 113; 114); 044-590 47 76.

Детальніше про тематику Конкусру у інформаційному буклеті за посиланням.

 

Довідково:

Протягом 2012-2013 року конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні». Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна як держава - член Ради Європи.

Переможці конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2012 році за посиланням

Переможці конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2013 році за посиланням.

Переможці конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2014 році за посиланням.

 

З 2014 року організатором цього конкурсу виступає Мінрегіон.

У квітні 2015 року переможців конкурсу 2012-2014 років (перші місця) було нагороджено поїздкою до Республіки Болгарія, що передбачала обмін досвідом та ознайомлення з успішними моделями і практиками у сфері розвитку місцевого самоврядування в цій країні.

Візит організовано Програмою Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та у партнерстві з Національною асоціацією муніципалітетів Республіки Болгарія (NAMRB).

Метою візиту став обмін досвідом та ознайомлення з успішними моделями і практиками у сфері розвитку місцевого самоврядування в Республіці Болгарія. Під час заходу відбулись зустрічі з керівництвом Асоціації NAMRB, заступником Міністра регіонального розвитку та благоустрою Республіки Болгарія Іваном Аспаруховим, представниками Міністерства фінансів, лідерами багатьох муніципалітетів з різних регіонів Болгарії.

В рамках зустрічей члени української делегації ознайомились з системою місцевого самоврядування Болгарії, дізнались про роль Асоціації NAMRB в реформуванні сфери, її діяльність, спрямовану, перш за все, на представлення і захист інтересів місцевого самоврядування. Так, всі 265 муніципалітетів Болгарії є членами Асоціації NAMRB та активно користуються її послугами із представлення та захисту інтересів органів місцевого самоврядування на центральному рівні, зміцнення їхньої інституційної спроможності (навчання за 18 практично орієнтованими модулями, консультації, форуми), здійснення аналітичної роботи, діяльності експертних тематичних мереж, підвищення рівня поінформованості (інформаційні бюлетені, тижневі дайджести, інформаційні листи) тощо.

Учасники делегації також відвідали тренінговий центр Асоціації NAMRB, муніципалітети Правєц, Троян, Габрово та Вєліко Тарново, дізнались про інноваційні практики надання адміністративних послуг, розвитку підприємництва, туризму, благоустрою, спорту тощо.

В рамках візиту також відбулась зустріч з керівництвом Конгресу місцевих влад Молдови (CALM), який має тісні партнерські відносини з українською стороною.

Участь у візиті взяли представники органів місцевого самоврядування всіх рівнів-переможців Конкурсу 2012-2014 років за 21 практикою (перші місця), асоціацій органів місцевого самоврядування України, Мінрегіону України та Програми Ради Європи.

З метою продовження обміну досвідом із запровадження кращих практик та ініціатив відбулись  ознайомчі візити до Сумської, Полтавської, Івано-Франківської областей України у травні цього року.

 

Обговорення проектів нормативно-правових актів

 banner 2017 konkurs rozvytok

Навчальні тренінги для представників районних та обласних рад

Префект

banner 2017 findec rozvytok

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації

Децентралізація