Авторизація

Новини

f710044bf79a4b1f5d8b085e5e5d9711 XL 1 696x582

На сьогоднішній день на рівні держави ми фактично маємо базу стратегічних документів з чітким баченням, куди країна повинна рухатись і яких ключових показників маємо досягти у питаннях управління з відходами. Про це наголосив на засіданні Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в України до 2030 року Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Зокрема, серед прийнятих стратегічних документів урядовець назвав Національну Стратегію управління відходами до 2030 року та рамковий закон «Про управління відходами», який згодом Урядом подасть до парламенту.

«Цей План самостійно не працюватиме, якщо його не буде доповнено Регіональними планами. Саме вони – ключовий елемент для розбудови системи управління відходами по всій країні. І всі чітко мають розуміти, що регіональний план – це не просто план якихось заходів поводження з відходами. Це довгострокова регіональна маршрутна карта, яка має зав’язати на собі всіх ключових суб’єктів – муніципалітети, бізнес та інвесторів», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр переконаний, що саме сфера управління з відходами може дати поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу в регіонах. «Регіональний план управління відходами – це фактично план залучення інвестицій та розвитку ринку і бізнесу в області. І до розробки таких регіональних планів мають бути залучені абсолютно всі учасники – місцеве самоврядування, безпосередньо громади, представники бізнесу, потенційні інвестори, міжнародні партнери та представники МФО, а також Агенції регіонального розвитку», — підкреслив Зубко.

Він зазначив, що наразі громади активізувалися у напрямку укладання міжмуніципальних договорів. На сьогодні, 975 громад уклали 381 договір, з яких 30% стосується питань управління відходами. І цей інструмент має обов’язково бути врахований при складанні регіональних планів.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації