Авторизація

Новини

-Князевич-e1538999509808.jpg

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя надав відповідь на лист Української асоціації районних та обласних рад, яка звернулась з проханням надати роз’яснення ЦВК про можливість проведення виборів у деяких ОТГ.

Зазначене звернення було підготовлене на вимогу Резолюції XVII Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування.

У зверненні мова йде про альтернативні шляхи здійснення виборів ОТГ, а саме у зв’язку з наявною прогалиною у законодавстві щодо проведення місцевого референдуму, формування громад на підставі рішення органів місцевого самоврядування також забезпечує врахування позиції територіальних громад при об’єднанні, адже існують правові інструменти оскарження таких рішень, а також з’ясування позиції громади шляхом проведення громадських обговорень.

Втім, як зазначив у відповіді Голова Комітету Руслан Князевич, «усвідомлюючи складність ситуації щодо відсутності правового регулювання засад, організації та порядку проведення всеукраїнського та місцевого референдумів, Комітетом з питань з питань правової політики та правосуддя 24 вересня 2018 року було проведено «круглий стіл» на тему: «Проблеми законодавчого забезпечення проведення референдумів в Україні».

Зазначимо, як повідомляє портал Децентралізація влади, посилаючись на прес-службу ЦВК, 5 жовтня відбулось перше засідання нового складу Центральної виборчої комісії. На ньому розглянули питання обрання Голови Комісії, двох заступників Голови Комісії та секретаря Комісії.

Мінрегіон привітав новий склад ЦВК з початком роботи та висловив надію, що невдовзі буде прийняте рішення про вибори у 133 об’єднаних та 60 приєднаних громадах.

Нагадаємо, що постанова ЦВК від 9 серпня 2018 року, яка заблокувала вибори, викликала неабиякий резонанс, отримавши негативну оцінку Прем’єр-мінстра, міжнародних партнерів та експертного середовища.

Джерело: веб-сайт УАРОР

Префект

Децентралізація

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації