Авторизація

Новини

У Верховній Раді Українни зарестровано проект Закону про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж (реєстр.№ 6636 від 22.06.2017).

Метою прийняття Законопроекту є формування раціонального субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою відповідно до положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, затвердженої КМУ (№333 від 01.04.2014). 

Законопроектом визначено форми реорганізації районів – об’єднання районів шляхом ліквідації одного з них, зміна меж між районами без ліквідації одного з них та створення нового району шляхом надання нової назви району. Всі ці форми реорганізації районів передбачають подібний формат відповідного закону, а саме: визначення переліку територіальних громад, які входять в район (райони), перелік районів, які ліквідуються ( в разі об’єднання районів), адміністративний центр (центри) району (районів).

Утворення нового району може здійснюватись у разі створення в одному із суміжних районів територіальної громади (територіальних громад) в порядку, визначеному Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яка відповідає Перспективному плану формування спроможних громад, затвердженому Кабінетом Міністрів України, чи визнана Кабінетом Міністрів України спроможною,  і при цьому:

-   більше половини населення району проживає на території такої об’єднаної територіальної громади (об’єднаних територіальних громад);

-  адміністративний центр району є адміністративним центром об’єднаної територіальної громади чи є містом республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення.. Утворення нового району може здійснюватись також в порядку удосконалення мережі територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Тобто встановлено умови, при яких відбувається об’єднання районів, які свідчать про те, що навантаження на органи виконавчої влади є нераціональним і тому таке об’єднання є виправданим. 

Разом з тим, депутати районних рад, які представляють інтереси виборців району, який ліквідовується, продовжуватимуть виконання своїх представницьких функцій шляхом їх кооптації в районну раду району, до якого приєднується територія ліквідованого району.  

При цьому, формування органів управління районної ради новоутвореного району здійснюється в порядку, визначеному законом. Тобто враховано пропозицію Балтської районної ради Одеської області, вибори керівництва районної ради будуть  відбуватися зі складу депутатів новоутворенної районної ради, тобто це дозволить обрати саме тих, хто сприяв реформі місцевого самоврядування. 

Межі об’єднаного району визначаються по зовнішніх межах територіальних громад, які входять до складу такого району.

Оскільки зміни в адміністративно-територіальному устрої вимагають перебудови діяльності всіх виконавчих структур на території, відповідні законопроекти повинні узгоджуватись з політикою уряду. Тому законопроектом передбачається, ініціатором  подання такого законопроекту є Кабінет Містрів України.

Законопроектом визначається також порядок врегулювання майнових питань, які виникають внаслідок реорганізації районів.

Детальніще за посиланням

Обговорення пропозицій до цього проекту Закону відбулось 15 травня 2017 року у профільному Комітеті Верховної Ради України, детальніше за посиланням.

Актуально

Проект Закону щодо децентралізації владних повноважень у сфері земельних відносин потребує доопрацюванняДетальніше... Інтерв’ю Володимира Гройсмана "5 каналу" на тему «Зміни до Конституції щодо децентралізації: що передбачає президентський законопроект і яка процедура його прийняття»Детальніше... Міфи про Конституцію та насправдіДетальніше...

Нове в розділі "Законодавство"

Нове в бібліотеці

Конкурси

U-LEAD шукає тренерів з водопостачання та водовідведенняДетальніше... Школа місцевого самоврядування DESPRO - 2018 оголошує додатковий конкурсний набір для молодих фахівцівДетальніше... Програма U-LEAD шукає тренерів для ОТГДетальніше...

Конкурс - Кращі практики місцевого самоврядування 2018

Триває збір заявок на Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації 2018 року

Префект

Оновлення ДБН

Навіщо змінювати Конституцію у частині децентралізації

Децентралізація